موج
کدخبر : ۴۸۴۲۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484288
رئیس دانشگاه تهران:

مهمان شدن دانشجویان دانشگاه تهران و مسکو به زودی اجرا می‌شود

مهمان شدن دانشجویان دانشگاه تهران و مسکو به زودی اجرا می‌شود

رئیس دانشگاه تهران در دیدار با رئیس دانشگاه لومونوسف مسکو، گفت: یک گام برای گسترش همکاری‌ها این است که دانشجویان فارسی زبان دانشگاه مسکو و دانشجویان روس زبان دانشگاه تهران بتوانند به اندازه حداقل یک نیمسال در دانشگاه یکدیگر مهمان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران عصر پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ماه پیش از آغاز اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه، در دیدار با ویکتور سادوونیچی رئیس دانشگاه لومونوسف مسکو، با مرور سابقه همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه‌های کشور روسیه، ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف تبادل استاد و دانشجو و برنامه‌های تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه لومونوسف مسکو ارتقا پیدا کند.

مقیمی با طرح پیشنهادهایی برای برداشتن گام‌های عملی جهت همکاری‌های مشترک بین دو دانشگاه، گفت: یک گام برای گسترش همکاری‌های دو دانشگاه این است که دانشجویان فارسی زبان دانشگاه مسکو و دانشجویان روسی زبان دانشگاه تهران بتوانند به اندازه حداقل یک نیمسال در دانشگاه یکدیگر مهمان شوند.

ویکتور سادوونیچی رئیس دانشگاه لومونوسف مسکو از این پیشنهاد رئیس دانشگاه تهران استقبال کرد و مقیمی هم اظهار امیدواری کرد که این برنامه همکاری ظرف چند ماه آینده آغاز شود.

رئیس دانشگاه تهران در این دیدار با تشریح رویکردهای جدید دانشگاه تهران از جمله حرکت به سمت رویکردهای بین‌رشته‌ای و فرارشته‌ای و همچنین تأسیس دانشکده‌های جدید و تقاضامحور، ابراز امیدواری کرد که گسترش همکاری‌ها با دانشگاه‌های کشور روسیه بتواند زمینه تبادل تجربه بین مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور را فراهم آورد.

سادوونیچی نیز با اشاره به بازدیدهای گذشته خود از دانشگاه تهران، پیشرفت‌های علمی دانشگاه تهران در حوزه‌های مختلف را چشمگیر توصیف کرد.

رؤسای دو دانشگاه در این نشست با یادآوری ضرورت برنامه‌ریزی برای شکل‌گیری همکاری‌های جدی و مؤثر در زمینه‌های مختلف، تاکید کردند که همکاری‌ها از سطح تفاهم‌نامه فراتر رود و تعامل دو دانشگاه به سمت همکاری‌های عملی پیش برود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه