موج
کدخبر : ۴۸۲۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482723
سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد:

شروع دوباره سامانه رتبه‌بندی معلمان به زودی

شروع دوباره سامانه رتبه‌بندی معلمان به زودی

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت:فرایند رسیدگی به اعتراضات آغاز شده است، در اعتراضات اجازه بارگذاری مدرک جدید داده نمی‌شد که به ‌فوریت زمینه بارگذاری مدرک جدید فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در یک‌هزار و بیست و ششمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتراضات معلمان به نحوه رتبه‌بندی به دقت بررسی می‌شود تا حقی از کسی تضییع نشود، گفت: فرایند رسیدگی به اعتراضات آغاز شده است. در اعتراضات اجازه بارگذاری مدرک جدید داده نمی‌شد که به ‌فوریت زمینه بارگذاری مدرک جدید فراهم خواهد شد.

رضامراد صحرایی با اشاره به روند رسیدگی به اعتراضات معلمان نسبت به رتبه‌هایی که کسب کرده‌اند، اظهار کرد: اعتراضات معلمان به نحوه رتبه‌بندی معلمان به دقت بررسی می‌شود تا حقی از کسی تضییع نشود.

وی افزود: توجه جدی به دغدغه‌های همکاران پیرامون مسائل آموزشی و پرورشی و رتبه‌بندی معلمان، مهم و ضروری بوده و هدف این است که همکاران به حق خود برسند. ۹۴۰ هزار معلم تقاضای رتبه کرده بودند که پرونده ۹۳۳ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت، ۵۹ میلیون سند در سامانه‌ای که ظرف مدت ۳.۵ ماه آماده بهره‌برداری شده بود، بارگذاری شد و این مسئله حجم گردش کار آن را افزایش داد.

وی با بیان اینکه در طول اجرای رتبه‌بندی چندین هزار حکم صادر شده است، گفت: مشکلات رتبه‌بندی را با کمک همکاران برطرف می‌کنیم. چند کار در مورد رتبه‌بندی در حال انجام است؛ اول اینکه فرایند رسیدگی به اعتراضات آغاز شده است که در اعتراضات اجازه بارگذاری مدرک جدید داده نمی‌شد که به ‌فوریت زمینه بارگذاری مدرک جدید فراهم خواهد شد، البته باید قابلیت‌های جدیدی در سامانه برای این کار ایجاد شود و معلمان می‌توانند در مؤلفه مورد اعتراض، مدارک تکمیلی را ارائه دهند.

وی افزود: کمیته نظارت و پایش رتبه‌بندی شروع به کارکرده است و گروهی مختصات عمومی هر یک از رتبه‌ها را مشخص کرده‌اند که بر اساس آن، رتبه‌ها را کیفیت‌سنجی می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه هفتم توسعه گفت: نقش آموزش‌ و پرورش در برنامه هفتم توسعه باید پررنگ دیده شود. در این حوزه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا آموزش ‌و پرورش نقش ویژه‌ای در برنامه هفتم داشته باشد. آموزش و پرورش نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها و جامعه است تا بتواند نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه