موج
کدخبر : ۴۷۸۷۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-478727
خدمات پلیس در یک سال گذشته اعلام شد:

تمرکز پلیس بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام است

تمرکز پلیس بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام است

سخنگوی فراجا گفت : نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای شعار و کلید واژه آغازین سال هزار و چهارصد ودو است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سعید منتظرالمهدی اظهار داشت : تفاوتی در سال جدید با ابعاد چند گانه که مهمترین آنها تقارن و تلاقی نوروز با ماه مبارک رمضان است و امید است نوید بخش حلاوتی دو چندان در حوزه معنویت و امنیت برای شهروندان باشد؛ پلیس در این نوروزِ متفاوت تلاش می کند تا ترجمانِ توامان اقتدار و رافت پلیس را در جامعه به منصه ظهور رسانده و حرفه ای گرایی را در ماموریت های خود به عینیت برساند و امنیتِ حداکثریِ حریم شهروندان را تامین و حفظ کند.

وی افزود : در تعطیلات نوروزی حدود نود هزار نیرو مامور ایجاد و تقویت امنیت شهروندان گرامی شده اند.

سخنگوی فراجا بیان کرد: پلیس از تجهیزات هوشمند، چندین دستگاه پهباد، ده ها فروند بالگرد و بال ثابت و هفت هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت در راستای تامین امنیت و انتظام‌بخشیِ هر چه بیشتر امنیت کشور، معابر، جاده ها را مورد پایش قرار خواهد داد.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد : بزرگترین شبکه ی خدمات اجتماعی در کشور به پلیس تعلق دارد زیرا که فلسفه وجودی شکل گیری این سازمان ، خدمت بی منت به مردمان خوب کشورمان است؛ در همین راستا بیش از هجده میلیون تماس با سامانه صد وده فوریتهای پلیسی برای درخواست کمک و راهنمایی صورت پذیرفته که این خود نشان از اعتماد مردم به خادمان خود در این سازمان بزرگ دارد و پلیس را مرجعی مقبول و شایسته برای مشکلات و مراجعاتشان می دانند.

سردار منتظرالمهدی ادامه داد : مرزهای کشور کماکان زیر چتر نظارتی پلیس مرزبانی مرزبانان کشورمان بوده و با افزایش گشت های ویژه دریایی، هوایی و زمینی از مرز تا مرکز، امنیت جغرافیای کشور را تامین می کنند.

وی افزود : دستگیری بیش از ششصد و سی سوداگر مرگ و هفتاد و سه شرور ِ امنیت ستیز در عملیات های مرزبانی از اقدامات این یگان در سال گذشته است. معاون فرهنگی اجتماعی فراجا مطرح کرد: پلیس این روزها از مرز تا مرکز را زیر نگین خود دارد؛ دور افتاده ترین نقاط مرزی نیز تحت کنترل و پایش لحظه ای قرار می دهد و علاوه بر ممانعت از ورود هر نوع کالای قاچاق، تامین امنیت کولبران و مرزنشینان را بر عهده دارد.

سخنگوی فراجا تصریح کرد : تقویت ناوگان شناور مرزبانی با افزایش هفتاد فروند شناور به دریابانی استان های مرزی ساحلی، افزایش صدو نود وشش دستگاه به ناوگان خودرویی و افزایش عِده و عُده مرزبانان، بخشی از فعالیت های پلیس مرزبانی است که بیش ‌از هشت هزار و هفتصد وهفتاد و پنج کیلومتر مرز کشور، را زیر چتر نظارت و کنترل خود دارند.

وی گفت : بی شک مرزهای ایران یکی از ((مرزهای امن جهان)) است؛ چرا که در همین راستا مرزبانان کشورمان در سال هزاوچهارصدویک خوش درخشید و موفق شدند تا از خروج بیش از سی میلیون لیتر سوخت جلوگیری کنند. مانع خارج شدن بیش ازپنجاه کیلوگرم طلا از کشور شوند و همچنین چند میلیون داروی مهم و حیاتی، حدود پنجاه هزار راس دام قاچاق، سه میلیون و پانصد هزار ماده محترقه خطرناک را کشف و ضبط نمایند و در حین این عملیات ها، هفتاد وسه نفرشرورِ امنیت ستیز، را به هلاکت برسانند.

تمرکز پلیس بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام است بیست وشش هزار پلیس راهور، مسافران را در سفر نوروزی همراهی می کنند شماره گذاری هشت میلیون فقره خودرو و موتورسیکلت و استفاده از نوبت دهی اینترنتی، صدور بیش از دو میلیون جلد گواهینامه رانندگی و موتور سیکلت .

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: تمرکز پلیس همواره بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام استوار است ؛ پلیس راهور به عنوان یکی از بازوان مهم و ارکان مهم خدمات رسان فراجا در سال هزارو چهارصدویک، صدور بیش از دو میلیون جلد گواهینامه رانندگی و موتور سیکلت، شماره گذاری هشت میلیون فقره خودرو و موتورسیکلت، اسقاط حدود چهل وهشت هزار دستگاه خودروی فرسوده را در کارنامه کاری خود دارد.

وی تصریح کرد: با همت همه دستگاه های متولی از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی، راهداری، شهرداری و ... سه هزار و سیصد ونود و دو نقطه حادثه خیز برون شهری و حدود سه هزار نقطه حادثه خیز درون شهری شناسایی شده و با تمهیدات اندیشیده شده و صرف هزینه های متنابهی تا کنون بالغ بر دو هزار و صدونودوچهار نقطه حادثه خیز درون شهری و برون شهری ترمیم شده است.

وی افزود: راه اندازی گشت های ویژه مبارزه با جرائم خشن در تهران و دیگر استانها و همچنین شناسایی باندهای سرقت های سازمان یافته و سریالی ، قدمی بلند در راستای ارتقای امنیت عمومی و اجتماعی است؛ خادمان مردم در سازمان بزرگ انتظامی، دستگیری تقریباَ تمامی عوامل جرایم خشن (قتل،نزاع،تجاوز به عنف و...) و تحویل آنان به مراجع قضایی را از اولویت های ماموریتی خود می دانند چرا که جرایم خشونت آمیز امنیت روانی شهروندان را سلب می‌کند.

سخنگوی فراجا ادامه داد : کاهش شش درصدی سرقتهای مسلحانه، کاهش هفده درصدی نزاع ودرگیری و کاهش شانزده درصدی آدم ربایی و گروکشی بیانگر فعالیت شبانه روزی پلیس در کاهش جرایم خشن می باشد.تمرکز بر کشف به موقع و استرداد اموال به مالباختگان با اولویت پیشگیری و با افزایش گشت های انتظامی و همچنین آموزش های لازم به شهروندان در دستور پلیس در سال هزاروچهارصدویک بوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا خاطر نشان کرد : در طی سال گذشته با کشف هشتادوچهار درصدی سرقت های اتومبیل و همچنین کشف نود درصدی جرایم خشن توانسته ایم رضایت نسبی مالباختگان را کسب کنیم.در همین جا تاکید می کنم که پدیده سرقت احساسِ امنیتِ شماری از شهروندان را فروکاسته که پلیس با جدیت به دنبال مقابله و کاهش آن در جامعه خواهد بود.

وی افزود : چندین مولفه در سرقت دخیل هستند که انشالله همه دستگاه ها می بایست جهت رفع آن کوشا باشند و همچنین مردم با فراگیری و رعایت موارد پیشگیری کننده نقش مهمی را در کاهش سرقت ایفا خواهند کرد.

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد : قطعا مردم خواهانِ زدودن مظاهر علنی و هر نوع جرم و بزه هستند که فراجا با اجرای طرح مقابله با سرقت می کوشد تا در سال آینده نرخ وقوع سرقت را به صورت معناداری کاهش دهد و مقابله مقتدرانه با جرایم خشونت آمیز ( شرارت-قمه کشی-سرقت و تجاوز به عنف،نزاع و...) را در دستور اولویت دار خود بگنجاند و تدبیر و اراده فرمانده محترم انتظامی با مبارزه بی امان با مظاهر علنی خشونت و سرقت در جامعه می باشد.

وی ادامه داد : با توجه به حساسیت ها و مطالبه به حق عموم جامعه در حوزه کشف جرایم اقتصادی، در یک سال اخیر قریب به شصت و هشت هزار متهم اقتصادی دستگیر وتحویل مراجع قضایی شده اند؛ همچنین پلیس امنیت اقتصادی بیش از چهل وسه هزار وسیله نقلیه قاچاق را کشف و ضبط کرده و در حیطه های زمین خواری و جرایم پولشویی و احتکار کالاهای اساسی نیز با افزایش شصت، بیست ونه و بیست درصدی کشفیات مواجه بوده است.

سردار منتظر المهدی افزود : بررسی، بازرسی و بازبینی حدود صدو سی وچهار هزار محموله گمرکی و دستگیری حدود هزار نفر قاچاقچی نشان از کارآمدی پلیس اقتصادی در سالی که گذشت دارد.اعزام بیش ازسیصد و هفده هزار نفر از مشمولان به خدمت مقدس سربازی .

وی گفت : سازمان وظیفه عمومی که وظیفه تربیت فرزندانمان را به عنوان سرباز وطن را برعهده دارد در سال هزاروچهارصد و یک بیش ازپانصدوهفتادوپنج هزار کارت هوشمند، بالغ بر پانصدو هشتاد هزار کارت صدور معافیت تحصیلی، نودویک هزار. ششصدوسی و پنج معافیت دائم را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.در این سال سیصدو هفده هزار و صدو شصت نفر از فرزندان این مرز و بوم به خدمت مقدس سربازی اعزام شدند.خبرگزاری پلیس، انعکاس دهنده منویات، ماموریت ها، خدمات و ... فراجاست .

سردار منتظر المهدی تصریح کرد : علاوه بر ارائه خدمات در حوزه های مختلف، فراجا با ایجاد و گسترش شبکه اطلاع رسانی خود، سعی کرده است تا مردم را از این خدمات آگاه نماید؛ خبرگزاری پلیس در سراسر کشور با بیش از صدوپنجاه نفر نیرو، اخبار مرتبط با انواع خدمات فرماندهی کل انتظامی و تمامی اپلیکیشن هایی که مردم می توانند برای سهولت در امور روزمره شان از آنها بهره برداری کنند را بارگذاری و به اطلاع عمومی می رساند.

وی افزود : اخبار حوزه حوادث انتظامی، ترافیک، مبارزه با انواع جرایم مواد مخدر، قاچاق کالا، و ... در خبرگزاری پلیس برای دسترسی شهروندان انتشار می یابد.

این مقام ارشد انتظامی گفت : جلب توجه شهروندان به حوزه های پیشگیری، خود صیانتی، نوع و نحوه حضور در شبکه های اجتماعی و بستر اینترنت، آگاهی بخشی در حوزه های مختلفو ... تنها بخشی از رسالت خبرگزاری پلیس است.خبرگزاری پلیس انعکاس دهنده و آیینه برخی از منویات، ماموریت ها، خدمات و ... فراجاست؛ مجموعه انتظامی کشور به فراخور و به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالیانه عملکرد خود را از این طریق اطلاع رسانی و شفاف سازی می کند

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه