موج
کدخبر : ۴۶۴۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-464945
عضو شورای شهر در واکنش به گزارش حسابرسی منطقه 14:

عدم دسترسی حسابرسان به پرونده های شهرسازی غیر قابل قبول است

عدم دسترسی حسابرسان به پرونده های شهرسازی غیر قابل قبول است

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در گزارشات حسابرسی باید پرونده های شهرسازی و میزان تخفیفات ارایه شده در اختیار حسابرس قرار گیرد گفت: گزارشات حسابرسی باید منتج به نتیجه و پیگیری موارد نقض قانون شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، احمد صادقی در یکصد و نوزدهمین جلسه شورا و پس از ارایه گزارش حسابرس شورا در خصوص حسابرسی « شهرداری منطقه۱۴ برای سال های مالی ۱۳۹۶ لغایت ۱۳۹۹ گفت: من مجددا تاکید می کنم نکاتی که در گزارشات حسابرسی مطرح می شود تنها مربوط به یک منطقه نیست بلکه در تمام گزارشات حسابرسی مناطق به چشم می خورد و می بایست برطرف شود. من تعجب می کنم چرا اداره کل امور  مجامع به این موارد رسیدگی نمی کند. به طور حتم اداره کل مجامع باید این موارد را که نقطه اشتراک بسیاری از مناطق هست و در گزارشات حسابرسی نیز سالانه و پی در پی تکرا می شود را احصا کند تا نسبت به رفع آن اقدام شود. 

وی افزود: اداره کل مجامع تنها مسئول جمع آوری گزارشات حسابری نیست و این موارد که نقض قانون هست نیز باید پیگیری شود. 

صادقی اضافه کرد:چند نکته که از گزارش حسابرسی منطقه ۱۴ قابل توجه هست را بازگو می کنم که با استناد به گزارش سال ۹۶ می باشد و البته این موارد همچنان در شهرداری ها جاری و ساری است. بنا به گزارش حسابرس در سال ۹۶ و در بند ۵-۱۲در پرونده های درآمدی صورت  ریز جامعی از تخفیفات ارایه شده به حسابرسان ارایه نشده، در هیچ کدام از مناطق عوارضی که صادر می شود و دستوری که صادر می شود را در اختیار حسابرس قرار نمی دهند و جالب این که همچنان این مهم در شهردار ی ها انجام نمی شود. متاسفانه  تخفیفات فیش ها افشا نمی شود و در اختیار حسابرس قرار نمی گیرد.

 صادقی ادامه داد:  در خصوص فرم های اعلام عوارض مکانیزه و سیستمی شامل دستور دریافت های ارایه شده به حسابرسان به دلیل عدم دسترسی به پرونده های شهرسازی فوق امکان رسیدگی و اثبات صحت محاسبه عوارض میسر نیست. این یک  فاجعه است که حسابرس امکان دسترسی به پرونده های شهر سازی ندارند پس از کجا می توانند محاسبه کند. این اتفاق اکنون هم در حال رخ دادن است. 

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا افزود:  هیچگونه درآمدی تحت عنوان عوارض تطویل در  دفاتر شهرداری منطقه شناسایی نشده و این در حالی است که  اینهمه عوارض تطویل گرفته می شود اما  در دفاتر ثبت نمی شود. عدم ثبت این عوارض هم علت دارد و این علت ها را اداره کل امور مجامع باید پیگیری کند. 

احمد صادقی در ادامه افزود: مورد دیگر این است که صورت ریز جامعی از درآمد های عملیاتی مستمر و غیر مستمر به غیر از صورت ریز درآمدهای نوسازی به تفکیک شماره سریال پروانه، نوع درآمد،  مبلغ و  نوع مودی  به  موسسه حسابرسی ارایه نشده است. همچنین شرایط کنترل زیر سیستم های واحد شهر سازی و  معماری در سازمان فناوری جهت کنترل نرخ ها و  ضرایب برای حسابرس ارایه نشده است که این هم یک  فاجعه بزرگ است. یعنی  در همه مناطق در حوزه شهرسازی ما،  سیستمی عمل نمی شود و هیچ مطلبی افشا نمی گردد. یا  هیچ ریز عملیات درامدی شناسایی نمی شود.

صادقی در ادامه با اشاره  گزارش حسابرسی منطقه ۱۴ گفت: در این گزارش سخن از ترک فعل در مدیریت گذشته شده  است، در همین گزارش حسابرسی سال ۹۶ منطقه ۱۴ در بند ۲-۱۳ حسب افشاییات صورت های مالی ، ۸۵۴ نفر به صورت رسمی و قراردادی در این منطقه به کار گرفته شده اند که نسبت به سال قبل از آن ۱۹۶ نفر افزایش داشته است. این یعنی یک نقض قانون آشکار که  ۱۹۶ نفر نسبت به سال قبل از آن افزوده شده و این  افرایش مغایر با دستور العمل اجرایی بودجه سال ۹۶ در خصوص جذب و به کار گیری  نیروی انسانی با هر شکلی و با هر وضعیتی بوده است.

وی اضافه کرد:  لذا تقاضای من این است که امروز مصوب کنید در کنار تکالیف دیگر  این ترک فعلی که خلاف دستور العمل بودجه سال ۹۶ بوده حقوقی شود.

صادقی گفت: گزارش حسابرسی باید خاصیت داشته باشد اگر قرار باشد که تنها گزارشی در صحن شورا قرایت شود و هیچ اقدامی روی صورت نگیرد گزارش حسابرسی نمی توان به آن اطلاق کرد لذا باید این موارد از جمله ترک فعل صورت گرفته جنبه حقوقی و پیگیری پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه