موج
کدخبر : ۴۵۵۹۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455994

تشکری هاشمی در جلسه تخصصی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر:

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در گذشته، رانندگان اتوبوس حق نداشتند از مسافران، پول نقد بگیرند و احیاناً اگر کارت‌خوان یک اتوبوس خراب می‌شد، آن اتوبوس می‌بایست به صورت رایگان مسافران را جابه‌جا می‌کرد، تصریح کرد: در حال حاضر، شاهد دریافت پول نقد از سوی تعدادی از رانندگان در برخی خطوط هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در جلسه تخصصی این کمیسیون که به منظور بررسی راهکارهای اجرایی ارتقای کارآمدی و بهبود بهره‌وری ناوگان اتوبوسرانی در محل این کمیسیون برگزار شده بود، گفت: بخشی از مسائل و مشکلات، متأثر از این است که نسبت به اطلاعات داخل سیستم، اشراف کامل و شناخت کافی نداریم و از این رو، می‌خواهیم چرخ را دوباره اختراع کنیم.

سید جعفر تشکری هاشمی، اینکه با ورود تیم جدید مدیریتی، کارها از نقطه صفر شروع می‌شود و سیستم به جای اول باز می‌گردد را قاعده‌ای نادرست خواند و افزود: نباید به نوعی عمل کنیم که شیرازه ساختارهایی که از گذشته بنا شده‌اند با تغییر مدیریت‌ها از هم بپاشند.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه اتوبوسرانی باید مسیر خصوصی‌سازی با جدیت دنبال شود و ضمن اصلاح ضعف‌های گذشته، تجربیات و نقاط قوتی مانند حرکت آی تی محور در شبکه اتوبوسرانی را احیاء کنیم، اظهار کرد: با ایجاد نظم و نسق در امور، باید تمام توان‌ مدیریت شهری را برای افزایش کارآمدی و تقویت بهره‌وری ناوگان به کار گیریم.

تشکری هاشمی با بیان اینکه در گذشته، رانندگان اتوبوس حق نداشتند از مسافران، پول نقد بگیرند و احیاناً اگر کارت‌خوان یک اتوبوس خراب می‌شد، آن اتوبوس می‌بایست به صورت رایگان مسافران را جابه‌جا می‌کرد، تصریح کرد: در حال حاضر، شاهد دریافت پول نقد از سوی تعدادی از رانندگان در برخی خطوط هستیم.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، لزوم استفاده از فن‌آوری‌هایی که می‌توانند هزینه‌ها را کاهش و دقت و سرعت سیستم و آرامش و راحتی مسافران را افزایش دهند، مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: قرار دادن کارت‌خوان‌ها در داخل اتوبوس‌‌ها از جمله اقداماتی است که منجر به کاهش تعداد تراکنش‌های این دستگاه‌ها و در نتیجه، کاهش درآمد شرکت واحد از محل دریافت کرایه از مسافران شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها