موج
کدخبر : ۴۰۲۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402341

سید مرتضی بختیاری:

رئیس کمیته امداد گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ برنامه ویژه‌ای از سوی دولت برای حمایت از محرومان تهیه و تدوین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید مرتضی بختیاری امروز (۲۶ مهرماه) در حاشیه مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۷۳۰ هزار دانش آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند، اظهار کرد: کمیته امداد بر اساس وظایف و مأموریت‌های خود حمایتهایی را از دانشجویان و دانش‌آموزان تحت پوشش انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: ۵۰ هزار دانشجو نیز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند علاوه بر اینکه ۶ هزار نخبه تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند که دانش‌آموزان در کنکور شرکت کرده و نتایج خوبی را کسب کردند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به برنامه‌های حضوری و غیرحضوری برای دانشجویان در کنکور ۱۴۰۰ خاطر نشان کرد: ۱۸ هزار نفر از دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد در کنکور شرکت کردند که رتبه‌های خوبی را کسب کردند به طوری که ۸ نفر رتبه زیر ۱۰۰ و ۱۰۰ نفر رتبه زیر ۵۰۰ را کسب کردند که از این تعداد ۶۱ خانم و ۳۹ نفر مرد بودند که تعداد قابل توجهی از این افراد از داشتن نعمت پدر محروم بودند.

بختیاری در پاسخ به این پرسش که طی شش ماهه دوم سالجاری از خانواده‌های تحت پوشش امداد در قالب بسته‌های معیشتی، حمایتی خواهد شد یا خیر گفت: بنابر اعلام آیت‌الله رئیسی، اولویت واکسیناسیون هموطنان بوده که اتفاقات خوبی در این خصوص رقم خورده است و بنابر اعلام رئیس جمهور اولویت بعدی تنظیم بازار و مسائل اقتصای خواهد بود که قاعدتاً خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش نیز از این مسئله بهره خواهند برد.

وی گفت: البته دستورالعملی با امضای آقای رئیسی تهیه و تنظیم شده به طوری‌که در بودجه سال ۱۴۰۱ برنامه ویژه‌ای از سوی دولت برای حمایت از محرومان تهیه و تدوین خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها