موج
کدخبر : ۳۹۳۸۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393891

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: با کند شدن روند واکسیناسیون کرونا در اروپا، افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این منطقه نگران کننده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) با بیان اینکه میزان بالای انتقال بیماری کووید-۱۹ در سراسر اروپا بسیار نگران کننده است، خواستار آن شد تا روند واکسیناسیون سرعت گیرد.

دکتر "هانس کلوگ" مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت گفت: در ۱۵ کشور حتی به رغم موجود بودن واکسن، میزان تزریق واکسن کاهش پیدا کرده است. بنابراین باید در چند جبهه کار کنیم و یکی از آنها کاهش تردید نسبت به واکسیناسیون است.

وی افزود: اولویت اول این است که تزریق دُز اول و دوم واکسن به آسیب پذیرترین افراد تضمین شود. سپس باید اقدامات دیگر را انجام دهیم به این معنی که در کشورهایی که شماری از افراد با کاهش سطح ایمنی روبرو هستند و نیز برای افراد مسنی که مصونیت خود را در برابر نوع شدید بیماری از دست داده اند، تزریق دُز سوم در نظر گرفته شود.

به گفته مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت، لازم است موارد دیگر را نیز در نظر داشته باشیم به این معنی که دُزهایی از واکسن را با کشورهایی که هنوز کادر درمان خود را به طور کامل واکسینه نکرده اند به اشتراک بگذاریم.

به نقل از یورونیوز، وی تاکید کرد: به عنوان مثال می دانیم که در منطقه "پان" اروپا حداقل ۲۸ کشور دارای دُز اضافی واکسن هستند و بنابراین این دُزها باید در اسرع وقت به اشتراک گذاشته شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها