موج
کدخبر : ۳۹۲۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392100

مهدی چمران:

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در تاریخ کسی پیروزتر و زنده‌تر از حسین(ع) نیست، گفت: ما هم راه حسین(ع) را پیش می‌گیریم و قضای الهی را در مسیر می‌پذیریم.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورا با اشاره به ایام شهادت سیدالشهدا(ع) و عزاداری‌های انجام گرفته، در این زمینه اظهار داشت: امام حسین(ع) شب عاشورا یاران خود را جمع کرد و گفت هر کس می‌خواهد برود، برود اصراری به ماندن نیست چرا که دشمن با من کار دارد.

وی گفت:  روز عاشورا امام حسین(ع) در جمع یاران خود گفت «هل من ناصر ینصرونی» البته این موضوع به این معنی نبود که امام حسین(ع) یاری نمی‌خواست بلکه اتمام حجت بود که در آخرین لحظات عده‌ای به راه راست هدایت شوند، چرا که تکلیف امام حسین(ع) مشخص بود.

رئیس شورای شهر تهران، ادامه داد: کسانی که راه حسین(ع) را برگزیدند پیروز شدند و امروز در تاریخ کسی پیروزتر و زنده‌تر از حسین(ع) نیست و ما نیز در انقلاب اسلامی، راه امام حسین(ع) را برگزیدیم چرا که انقلاب از عاشورا آغاز شد و پس از آن راهپیمایی‌های عظیم میلیونی شکل گرفت.

وی بیان داشت: در دفاع مقدس نیز با نام حسین(ع) به مقابله با دشمن رفتیم و با همین ذکر به پیروزی رسیدیم. سالها یاسر عرفات طی سی سال در لبنان و سوریه می‌خواستند با اسرائیل بجنگند، و آخر هم با آنها صلح کردند، اما حماس و جهاد اسلامی راه حسین(ع) را برگزید و پیروز شد که همه این موضوعات تجربه عیان تاریخی در رسیدن پیروزی از طریق پیوستن به حسین(ع) است.

چمران خاطرنشان کرد: ما هم همین راه را طی می‌کنیم و قضای الهی را در مسیر می‌پذیریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها