موج
کدخبر : ۳۸۶۱۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386104

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 136 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 20 تیر 1400 با شاخص 136 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 134در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (۲۰ تیر ۱۴۰۰) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و نیز انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته خواهد بود.

در طول روز تا حدودی بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در برخی مناطق به‌ویژه در ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وزش باد مؤثر تا شامگاه یکشنبه‌ ادامه خواهد داشت و تاحدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، بااین حال با افزایش ترافیک شامگاهی کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۲۱ تیر ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد. با حاکمیت جو نسبتاً آرام در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد، همچنین باتوجه به افزایش دما، تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

شایان‌ذکر است با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه و ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها