موج
کدخبر : ۳۸۵۲۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385254

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شورای پنجم مدیریت شهری را با ثبات به شورای بعدی تحویل می‌دهیم، گفت: در این دوره از مدیریت شهری 20 درصد از نیروهای شهرداری کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران امروز در سیصد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه گفت: برای ایشان در جهت افزایش کارآمدی و تحقق اهداف مندرج در قانون اساسی آرزوی موفقیت دارم.

وی افزود: حدود یک ماه دیگر فعالیت شورای ششم آغاز می‌شود و شورای پنجم مفتخر است که مدیریت شهری را با ثبات شفاف و آرامش به شورای بعدی تحویل دهد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در این دوره از مدیریت شهری نه تنها افزایش نیرو و پرسنل نداشتیم بلکه شاهد کاهش 20 درصدی نیروها در جهت چابک‌سازی ساختاری بوده‌ایم.

هاشمی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در شورای پنجم در حوزه باغات، گفت: با وجود همه بحران‌های مالی کرونا و تحریم نه تنها بدهی جدیدی برای شهرداری ایجاد نشده بلکه بخشی از بدهی‌های گذشته را پرداخت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: نه تنها دوستان، آشنایان و فعالان سیاسی، مدیران و اعضای شورای شهر جذب شهرداری تهران نشدند بلکه برای نخستین بار آزمونی شفاف جهت جذب نیروهای جوان و متخصص در شهرداری بارگذاری شد.

جلسات مشترک بین اعضای شورای پنجم و منتخبین جدید برگزار شود

 در ادامه محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران بر ضرورت برگزاری جلسات مشترک بین اعضای فعلی و منتخبین جدید شورای شهر تاکید کرد و گفت: منتخبین جدید شورا باید با اطلاعات کامل از وضع موجود شهر و اقدامات انجام شده، مدیریت شهر را تحویل بگیرند.

وی در سیصد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به فرصت یکماهه باقی مانده از دوره پنجم مدیریت شهری تهران، گفت: مطابق آنچه در سنوات گذشته مدیریت های شهری مرسوم بوده، اعضای شورای شهر و متتخبین جدید در روزهای پایانی هر دوره سلسله نشست ها و جلسات را بصورت مشترک برگزار می کردند تا هم اعضای کمیسیون های تخصصی و هم معاونین شهردار گزارشات و اطلاعاتی را از وضع موجود و اقدامات انجام شده، به منتخبین جدید ارائه دهند اما با توجه به زمان اندک باقی مانده از این دوره هنوز هیچ جلسه مشترکی بین اعضاء فعلی و منتخبین جدید شورای شهر تهران برگزار نشده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت برگزاری این سلسله جلسات، ادامه داد: تشکیل این جلسات مشترک موجب می شود، منتخبین جدید شورای شهر بصورت دقیق و کارشناسانه در جریان وضعیت موجود شهر و اقدامات انجام شده در این دوره مدیریت شهری قرار گرفته و با اطلاعات کامل و جامع، مدیریت شهر را تحویل بگیرند.

وی افزود: بسیاری از  سوءتفاهماتی که اکنون از سوی منتخبین جدید مطرح می شود ناشی از عدم برگزاری این جلسات مشترک و نداشتن اطلاعات کامل است لذا  از ریاست شورا درخواست دارم، چندین جلسه مشترک با منتخبین جدید، برگزار شود تا آن ها نیز در جریان اقدامات، دستاوردها و تجربیات این دوره قرار بگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها