موج
کدخبر : ۳۸۰۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380881

القاصی اعلام کرد؛

دادستان تهران گفت: همان طور که درخواست رئیس قوه قضائیه هم هست اگر ستادهای انتخاباتی وی هم تخلف کنند قطعا با فرد متخلف برخورد می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه ، در پی اظهار نظر برخی نامزدها درباره هشدار دادستان تهران مبنی بر برخورد دادستانی با متخلفان انتخاباتی، علی القاصی دادستان تهران اعلام کرد: دادستان‌های مختلف مراکز استان و شهرستان‌ها در اجرای تکلیف قانونی خود مبنی بر رسیدگی به تخلفات انتخاباتی، در دوره‌های مختلف اقدام به ارائه تذکر و هشدار قانونی برای پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی کرده‌اند و تذکرات اخیر نیز مطابق با رویه همه دروه‌های انتخابات و برای پیشگیری از تخلفات احتمالی انتخاباتی بوده است.

وی افزود: ریاست قوه قضائیه در ابتدای ورود به عرصه انتخابات، در جمع مسئولین عالی قضائی تاکید کردند که مبادا حضور وی در انتخابات مانع از اجرای وظایف قانونی بخش‌های مختلف دستگاه قضائی شود و بر همین اساس تاکید کردند با هرگونه تخلف احتمالی حتی از جانب طرفداران و یا ستادهای وی ، همچون سایر نامزدها طبق ضوابط قانونی برخورد شود.

دادستان تهران بیان کرد: با توجه به در جریان بودن چهار انتخابات همزمان از جمله انتخابات شوراهای شهر و روستا، مجلس خبرگان، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، تذکرات صادره از جانب دادستانی شامل کلیه نامزدها و ستادهای آنها در انتخابات‌ مختلف است.

وی در پایان گفت: نباید توصیه و تاکید بر اجرای قانون را به عنوان تهدید تلقی کرد بلکه انتظار می‌رود نامزدهای محترم با پرهیز از سوء برداشت سیاسی، پیرامون انجام تکالیف قانونی دستگاه قضائی، خود مروج اجرای قانون باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها