موج
کدخبر : ۳۸۰۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380791

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 71 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 11 خرداد 1400 با شاخص 71 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 74 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش نسبی تندی باد در صبح روز چهارشنبه (۱۲ خرداد ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی، پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق، کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد.

به‌تدریج با افزایش ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. با استمرار شرایط جوی مساعد تا شامگاه چهارشنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا را در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها