موج
کدخبر : ۳۷۹۴۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379402

وزیر بهداشت از استاندار خوزستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و همکاران‌شان و سایر روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های خوزستان به دلیل اقدامات پیشگیرانه از کرونا در عید سعید فطر و کنترل مرزهای دریایی و کشتی‌های ورودی به کشور، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی امروز (اول خردادماه) در نشست ستاد ملی کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: طی روزهای گذشته اقدام بسیار خوبی در استان خوزستان انجام شد که مربوط به کشتی‌های باری ورودی به این استان بود و در این راستا، کشتی‌ها در چندین کیلومتری بندر متوقف می‌شدند و با حضور کارشناسان بهداشتی، اقدام لازم جهت انجام تست از تمامی خدمه کشتی‌ها انجام شد.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، وی افزود: با اقدامات صورت گرفته، سه کاپیتان این کشتی‌ها که مبتلا به کرونای هندی و برزیلی بودند، شناسایی شدند که اگر با تیم‌هایشان وارد می‌شدند، مشکلات ما دو چندان می‌شد اما با اقدام به موقع کارشناسان بهداشتی، این مساله مهار و کنترل شد.

وزیر بهداشت گفت: سال گذشته در عید سعید فطر در استان خوزستان لطمه سنگینی خوردیم و پس از آن پیک جدیدی از کرونا در خورستان شروع شد. امسال خوشبختانه جلسات مختلف استاندار خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با علما و شیوخ و اطلاعیه برخی علما بسیار موثر بود و کمترین مشکل را در خوزستان داشتیم البته بودند عده‌ای که رعایت نکردند اما محدود بود که جای بسیار سپاسگزاری دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها