موج
کدخبر : ۳۷۹۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379123

ادامه واکنش ها نسبت به برخورد فیزیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی با یک خبرنگار:

واکنش ها نسبت به برخورد فیزیکی حراست یکی از بخش های دانشگاه های علوم پزشکی بهشتی با یکی از خبرنگاران امروز نه تنها متوقف نشد که ابعاد بسیار وسیع تری به خود گرفت و حتی پای مجلس را هم به ماجرا باز کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج؛ بعد از انتشار خبر برخورد فیزیکی حراست ، دانشگاه علوم پزشکی  با یکی از خبرنگاران رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون‌های بهداشت و اصل نود مجلس خواست تا ماجرای برخورد حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با خبرنگار و در پی آن شکستگی دست وی را بررسی و موضوع را پیگیری کنند.

در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، علی خضریان، سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در تذکری با اشاره به درگیری روز گذشته یکی از خبرنگاران با حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تصریح کرد: متاسفانه با خبر شدیم یکی از خبرنگاران در حال انجام وظیفه و تهیه گزارش از نحوه واکسیناسیون بود که متاسفانه حراست دانشگاه در زمان خروج این خانم از محیط به دلیل اینکه احساس می‌کرد اخباری را تهیه کرده با این خبرنگار درگیر می‌شود و انگشتان دست وی دچار آسیب دیدگی و شکستگی می‌شود.

وی افزود: برای مسئولان دانشگاه شهید بهشتی متاسفم که از دیروز تا الان به صورت رسمی از جامعه خبری کشور عذرخواهی نکرده اند.

خضریان گفت: از وزیر بهداشت و درمان درخواست داریم تا به سرعت به این موضوع رسیدگی کند، اگر با متخلفان برخورد نشود و همچنین گزارشی شفاف به مجلس و کمیسیون بهداشت ارائه نشود؛ حتما در مجلس با این موضوع به طور جدی برخورد می‌شود.

بعد از ایراد این سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به این تذکر گفت: طبیعی است که خبرنگاران عزیز با مشقت و سختی به دنبال تهیه گزارش و اطلاع رسانی به افکار عمومی هستند لذا چنین رفتار‌هایی برخورد پسندیده‌ای نیست.

قالیباف گفت: حتما کمیسیون بهداشت موضوع را پیگیری کند و همچنین کمیسیون اصل نود هم در صورت وصول شکایت پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

شکست یک سکوت 

از سوی دیگر بالاخره بعد از سکوتی یک روزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با نامه ای که رییس این دانشگاه دانشگاه برای دلجویی و رسیدگی به خبرنگار مضروب، به روابط عمومی خود دیکته کرده بود، نسبت به این حادثه واکنش نشان داد.

علیرضا زالی در نامه ای به خانم کریمی-مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آورده است:« با توجه به حادثه تلخ پیش آمده در رابطه با یکی از خبرنگاران محترم رسانه سرکار خانم فائزه مومنی که موجب تکدر خاطر شدید اعضای هیات رئیسه دانشگاه گردید، لازم است در اسرع وقت مراتب عذر خواهی و پوزش این دانشگاه از ایشان و همچنین جامعه وزین خبری اعلام گردد و ضروریست در اسرع وقت نسبت به دلجویی از نامبرده اقدامات لازم به عمل آید.

با توجه به تعامل سازنده و راهبردی بین زحمتکشان خدوم عرصه سلامت و همکاران عزیز در عرصه خبری که تجلی آن در این روزهای سخت مقابله با کرونا پیش از هر زمان دیگری ضرورت آن احساس می گردد حفظ این رابطه وثیق با اصحاب رسانه و استمرار آن بیش از هر زمان دیگری باید مورد ابرام قرار گیرد.

خواهشمند است با استفاده از همه ظرفیت های اداری در زمینه تعمیق این روابط بیش از هر زمان دیگری اهتمام ورزید.

از آنجایی که در یکی از بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه و تحت نظر رئیس بیمارستان، خدمات درمانی به ایشان ارایه گردیده است تا حصول نتیجه قطعی درمان، پیگیری های لازم انجام شود.»

یک واکنش جالب

اما این پایان سریال واکنش ها به حادثه برخورد با خبرنگار مصدوم نبود. در همین راستا مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران هم در واکنشی جالب به برخورد فیزیکی با خبرنگار نوشت: برخورد فیزیکی با خبرنگار به هر دلیل موجه و ناموجه، مقابله با فکر، قلم و روشنگری است.

سین کرمانپور در توئیتر خود نوشت:

"‌خبرنگار‬، جمع فکر، قلم و عکس است! برخورد فیزیکی با خبرنگار به هر دلیل موجه و ناموجه، مقابله با فکر، قلم و روشنگری است! یک مشکلی هم در طول واکسیناسیون ‫نظام پزشکی ما داشتیم که برخی همکاران ‫حراستی‬ تصویربرداری از ویال‌های واکسن را منع می‌کردند! هرچقدر هم پرسیدیم چرا؟ دلیلی نگفتند! "

با این تفاصیل به نظر می رسد تازه آغاز واکنش ها در مورد این حادثه باشد. بخصوص آنکه به هر حال چند هفته بیشتر تا انتخابات نداریم و....!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها