موج
کدخبر : ۳۷۸۶۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378610

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران:

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد از عملکرد برخی از شرکت های شهرداری برای تامین بودجه خودگفت: مثلا استفاده از اعتبارات همترازی نیروهای شرکت شهربان برای تامین کسری بودجه این شرکت خلاف مصوبه شورا است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، افشین حبیب زاده درسخنان خود در تذکری به شهردار تهران گفت: در حین بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران، ۱۰۰ میلیارد تومان برای همترازی کارگران شرکت شهربان ، معبربان و حریم بان با کارگران شرکت هادیان شهر به تصویب رسید و آقای رسولی نیز در هنگام تصویب بودجه شهرداری در پشت میکروفون تاکید کردند که برای این همترازی چه کاری باید انجام شود.

وی با ذکر اینکه برای همترازی می بایست جدولی از حقوق افراد، پایه تحصیلی و سابقه کار نیروهای شرکت هادیان شهر تهیه می شد گفت: مشابه آن جدول نیز برای نیروهای شرکت شهربان، معبربان و حریم بان تهیه و سپس دریافتی های آنها تطبیق داده می شد.

وی با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با مدیرعامل این شرکت گفت: روز گذشته با مدیرعامل شرکت شهربان گفت وگویی داشتم و در جریان آن متوجه شدم از ۱۰۰ میلیارد تومان مصوب برای همترازی، این شرکت ۴۰ میلیارد تومان دریافت کرده و این میزان را برای کسری بودجه خود در خصوص افزایش حقوق و دستمزد مصوب وزارت کار استفاده کرده است حال آنکه این کسری بودجه برای پرداخت حقوق و دستمزد طبق مصوبه شورای عالی کار هیچ ارتباطی با همترازی نیروهای این شرکت با شرکت هادیان شهر ندارد.

حبیب زاده تاکید کرد: شرکت شهربان، معبربان و حریم بان می بایست برای تامین کسری بودجه خود در پرداخت حقوق نیروهایش مطابق با مصوبه وزارت کار از طرق دیگری اقدام کند و اگر نیاز است، اصلاحیه بودجه بیاورد. ۱۰۰ میلیارد تومانی که به تصویب رسیده صرفا جهت همترازی بوده است. در واقع نیروهای شرکت شهربان، معبربان و حریم بان در سال ۱۴۰۰ باید دو افزایش حقوق باید داشته باشند یکی بابت مصوبه شورای عالی کار و دیگری بابت همترازی با شرکت هادیان شهر .

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با انتقاد از این اقدام مدیرعامل شرکت شهربان در خصوص استفاده از بودجه همترازی برای جبران کسری شرکتش گفت: بودجه خود خلاف مصوبه شورا است، مدیران این شرکت برای کسری بودجه خود باید فکری کنند و از جای دیگر آن را تامین کنند و فکر نکنند که ما متوجه موضوع نیستیم.

وی همچنین به تجمع هفته گذشته رانندگان شرکت خودرو سرویس شهر مقابل شورای اسلامی شهر و در اعتراض به اجرای طرح سهند و حق بیمه اشاره کرد و گفت: بارها گفته ایم که اجرای طرح سهند دغدغه های  کاهش درآمد و ناامنی شغلی را برای رانندگان این شرکت فراهم کرده است و موجب افزایش هزینه های آنها برای خرید اینترنت و گوشی هوشمند شده است.

حبیب زاده همچنین با اشاره به جسله سال گذشته خود با مدیران شرکت یاد شده گفت : اگر درست به خاطر داشته باشم، اواخر سال گذشته نیز در جلسه ای که با مدیران شهرداری در این خصوص داشتیم که  آنها به صراحت اعلام کردند که فقط در حال جمع آوری اطلاعات بوده و قرار نیست این طرح اجرایی شود!، اما متاسفانه شاهد هستیم که از اول فرودین اجرای این طرح سرعت گرفته و اکثر مناطق درگیر اجرای آن هستند. 

وی تاکید کرد: باید به این اقشار آسیب پذیر که در ارتباط با ما هستند توجه بیشتری صورت گرفته و آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها