موج
کدخبر : ۳۷۴۶۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374630

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 93 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 31 فروردین 1400 با شاخص 93 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 84 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۳۱ فروردین ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها در بیشتر مناطق غلظت ذرات معلق افزایش یافته و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

برقراری جو آرام در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و در برخی مناطق افزایش تولید آلاینده ازن سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

این وضعیت تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه خواهد داشت به طوری‌که که با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و بنابراین کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در صبح روز چهارشنبه (۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود که در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

به‌تدریج با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.

با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه چهارشنبه برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها