موج
کدخبر : ۳۷۴۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374400

سخنگوی اورژانس کشور در گفتگو با موج:

سخنگوی اورژانس کشور، اعلام کرد که زلزله بندرگناوه تاکنون ۵ مجروح سرپایی داشته و تلفات جانی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج؛ مجتبی خالدی ، درگفتگو با خبرنگار موج، با تشریح اقدامات صورت گرفته برای امداد رسانی به حادثه دیدگان زلزله بندرگناوه در بوشهر گفت : از همان دقایق اولیه اعلام وقوع زلزله، نیروهای امدادی و ۵۹ دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام و بعدا نیز ۵ دستگاه دیگر به آن ها اضافه شد. 

وی با ذکر اینکه خوشبختانه این حادثه تاکنون تلفات جانی نداشته است گفت: با حضور به موقع نیروهای چهار مصدوم این زمین لرزه را با ارایه خدمات پایه و اولیه فوریت های پزشکی درمان سرپایی شدند.

خالدی با اشاره به اینکه پایگاه های اورژانس در منطقه، سه بیمارستان صحرایی و همچنین بیمارستان های شیراز، اصفهان و شهرکرد در حالت آماده باش هستند گفت: همچنین بالگرد اورژانس هوایی نیزبه منطقه اعزام شده است. 

وی  با تاکید برا اینکه هنوز اطلاعات دقیقی در مورد مجروحان این حادثه نمی توان ارایه داد گفت : فعلا تیم ها در حال ارزیابی هستند.

خالدی به شهروندان و مردم ساکن در نزدیکی محل وقوع این زمین لرزه توصیه کرد از تردد بی مورد در سطح شهر خودداری کرده و درباره خبرهای مناطق زلزله زده نیز فقط به رسانه های معتیر داخلی توجه کنند.

به گفته وی زمین لرزه ۵.۹ تا این لحظه با ۱۲ پس لرزه ثبت شده و ۲۱ روستا اطراف آن که نزدیک به پنج هزار نفر جمعیت دارد که خوشبختانه اکثر روستاها توسط تیم های بهداشت و درمان ارزیابی و بررسی شدند.

سخنگوی اورژانس کشور همچنین از آماده باش بیمارستان بندر گناوه و به ویژه بخش های «آی سی یو» و «سی سی یو» خبر داد و گفت : درعین حال سه بیمارستان صحرایی و سه فروند بالگرد نیزدر حال آماده باش قرار دارند، ضمن آنکه یک دستگاه اتوبوس و دو دستگاه آمبولانس هم به لجستیک اورژانس بندر گناوه به دلیل پس لرزه های که رخ داده اضافه شده است.

معاون فرماندار گناوه: وضعیت تحت کنترل است 

در همین خصوص معاون عمرانی فرمانداری گناوه با اشاره به وقوع زلزله در این شهرستان گفت : کلیه دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی برای انجام خدمات در منطقه مشغول بکار هستند.

سروش گرمسیری اعلام این مطلب افزود : در پی وقوع حادثه زمین لرزه در شهرستان گناوه، کلیه نیروهای امدادی و انتظامی به صورت آماده باش درآمده و تیم های ارزیابی به محل های مختلف وقوع حادثه اعزام شده اند .

وی افزود : تاکنون گزارشی مبنی بر قطعی آب و گاز گزارش نشده و قطعی برق نیز با توجه به سقوط چند دکل ، به صورت مقطعی بوده و در حال رفع است .

غلامرضا مهرجو، فرماندار شهرستان گناوه به ایسنا گفت: در پی این حادثه ۴ نفر مصدوم شده‌اند که به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

وی از اعزام اکیپ‌های ارزیابی از ساعات نخست حادثه خبر داد و افزود: ارزیابی اولیه روستاها در حال انجام است و تا کنون مورد خاصی از خسارات گزارش نشده و در بخش مرکزی نیز اکیپ‌های امدادی مستقر شده اند.

فرماندار گناوه اظهار کرد: امکانات زیرساختی مثل آب، برق، تلفن و اینترنت دچار مشکل خاصی نشده‌اند و خدمات رسانی در این حوزه ها برقرار است. تنها در برخی از نقاط خساراتی به دیوارها و واحدهای مسکونی قدیمی وارد شده است.

مهرجو با اشاره به کانون عمده خسارات و تخریب‌های ناشی از زلزله گفت: بیشترین خسارات به روستاهای بخش مرکزی گناوه وارد شده است.

به گفته این مسئول جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان تشکیل شده و به همه‌ی دستگاه‌ها فراخوان داده شده و در حالت آماده‌باش قرار دارند و همه‌ی نهادهای مرتبط در حوزه عملکرد خود در حال بررسی میدانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شدت خسارات بالا نبوده و شهرستان در شرایط آرامی به سر می‌برد. با توجه به عدم بروز خسارت به واحدهای مسکونی، در حال حاضر نیاز به اسکان اضطراری احراز نشده امّا آمادگی کامل در این زمینه جهت اقدام وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها