موج
کدخبر : ۳۷۲۸۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372816

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 111 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز پنج شنبه 19 فروردین 1400 با شاخص 111 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 109 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۹ فروردین ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده‌ها است.

با حاکمیت پایداری جوی در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق پایتخت غلظت آلاینده‌ها کاهش یافته و کیفیت هوا بهبود پیدا خواهد کرد.

در صبح روز جمعه (۲۰ فروردین ۱۴۰۰) با کاهش ترافیک و وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید همراه با احتمال رگبار پراکنده طی ساعات گذشته کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت.

تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. شایان‌ذکر است با کاهش ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا اواخر وقت جمعه، افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت نامطلوب در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها