موج
کدخبر : ۳۶۹۵۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369599

رییس اورژانس کشور اعلام کرد:

رییس سازمان اورژانس کشور از مصدومیت 144 نفر و قطع عضو 20 نفر از شهروندان در حوادث چهارشنبه‌سوری امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رییس سازمان اورژانس کشور در ویدیو کنفرانس خبری که در سازمان اورژانس کشور برگزار شد، درباره طرح مشترک سازمان اورژانس کشور و سازمان انتقال خون ایران برای تامین ذخایر خونی در آستانه سال نو ضمن اشاره به فعالیت های انجام شده در خصوص حوادث مربوط به چهارشنبه سوری نیز توضیحاتی ارایه داد و گفت: ذات کار اورژانس نجات جان مردم است و نه تنها در شرایط خاص نقش آفرینی‌های بسیاری داشتیم، بلکه سعی کردیم با تمام توان به سمت این اهداف پیش رویم.

پیرحسین کولیوند ادامه داد: امروز یکی از چالش‌های اصلی ما تأمین خون و فرآورده‌های خونی است و همه همکاران من در سراسر کشور مطمئنا زندگی بسیاری را اهدا می کنند. همکاران این اقدام خداپسندانه را انجام خواهند داد.

کولیوند با اشاره به شهدای این سازمان در طول مدت کرونا گفت : در این مسیر کرونا تا به امروز ١٠ نفر از همکارانمان شهید شدند و تعداد قابل توجهی مبتلا شده و بهبود پیدا کردند. کمترین استراحت و مرخصی را همکاران اورژانس پیش بیمارستانی داشتند؛ اما خستگی را خسته کردند. هیچگاه ندیدم یکی از همکاران برای بنده پیام بفرستد که من خسته شدم که ماحصل آن نیز رضایتمندی مردم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه  در شرایط شیوع بیماری کرونا اهدای خون آسیبی به افراد نمی رساند گفت: به همین دلیل بنابراین از همه می خواهیم، مردمی که توانش را دارند در این پویش شرکت کنند چرا که با این کار در واقع به جان هموطنانشان کمک خواهند کرد.

کولیوند در خصوص لزوم اطلاع رسانی و آموزش در خصوص چهارشنبه آخر سال نیز گفت: از سال های قبل در مدارس و مساجد حضور پیدا کردیم و همراه تکنسین ها و برخی از مصدومان سال های گذشته در خصوص آموزش و اطلاع رسانی اقدام می کردیم تا از این واقعه بد خلاص شویم.

وی با ذکر اینکه سال ٩٧ موفقیت های بی نظیری داشتیم گفت : امسال زمانی که شرایط را با سال گذشته که همزمان با شیوع ویروس کرونا شده بود مقایسه می کنیم آمار خوبی نداریم. سال گذشته تا به امروز و در آستانه چهارشنبه سوری ۵٠ نفر آسیب دیده داشتیم اما تا به حال ١۴۴ نفر مصدوم داشتیم.

رییس اورژانس کشور افزود: سال گذشته تا به امروز ۶ قطع عضو داشتیم در حالیکه این آمار امسال به  ٢٠ مورد تاکنون رسیده است!  همچنین سال گذشته تا به حال ۱۵ نفر دچار سوختگی شده بودند اما امسال این آمار ۵۴ نفر شده است.

کولیوند اظهار کرد: از طرفی ۳۴نفر نیز از ناحیه چشم آسیب دیده اند و بیشتر آسیب دیدگان بین سنین ۶ تا ۱۸ سال هستند. در این میان شهر تهران بیشترین مصدوم و استان لرستان کمترین مصدوم را داشته است.

وی افزود: مطمئنا کمک مردم در این زمینه موفقیت ما را حاصل می کند. زمانی که نوجوانی را می بینیم که دچار حادثه شده حقیقتا ناراحت می شویم. افرادی که دچار آسیب چشمی و سوختگی می شوند ظاهرشان هم دچار آسیبی می شود که تا سال ها و شاید تا آخر عمرهمراهشان خواهد بود.

کولیوند در خصوص طرح سلامت نوروزی این سازمان نیز گفت: برنامه ریزی دقیقی برای حضور همه متخصصان در ایام تعطیل و غیر تعطیل در بیمارستان ها و مراکز درمانی انجام شده است. از همه مراکز درمانی خواسته شده و برنامه ریزی کردیم که بخش های آن فعال باشند.

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه تامین دارو و تجهیزات با کمک سازمان غذا و دارو انجام شده است گفت: نظارت های بهداشتی بر مراکزی که باید نظارت شوند نیز جدی تر از سال گذشته صورت گرفته به خصوص اینکه با ویروس جهش یافته وحشی تری رو به رو هستیم. برای همین نا نیز بازرس های افتخاری را در در دستور کارمان داریم و همه همکاران بازرسی و ارزیابی در این خصوص فعال هستند.

وی با درخواست از شهروندان برای پرهیز از سفرهای نوروزی گفت:  البته می دانیم که مردم نیز مشکلات و نگرانی های خاص خودشان  را دارند. ولی در هر صورت ما با تمام توان در طرح سلامت نوروزی یز در کنارشان هستیم.

کولیوند در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی در دوران نوروز نیز اظهار کرد: در این خصوص هم اندیشی مجددی با سازمان بسیج داشتیم و قوی تر از پیش فرمان های جدیدی صادر شده است.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام شده این است که درباره استفاده از مراکز مراقبت سلامت و پیشگیری برای اینکه بتوانیم در صورت لزوم تعداد بیشتری از مبتلایان را بستری کنیم. این امر در استان خوزستان با رنگ و لعاب بیشتری انجام شده و با استفاده از همین طرح تعداد بستری ها نسبت به پیک های گذشته قابل گزارش است.

وی با طرح این ادعا که در همان ماه اول اجرای این طرح به اهداف خود رسیدیم گفت : این مساله نشان می دهد که اجرای این طرح موفقیت آمیز بوده است. برای همین این طرح ادامه دارد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها