موج
کدخبر : ۳۶۸۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368070

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 130 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 11 اسفند 99 با شاخص 130 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 112 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز دوشنبه (۱۱ اسفند ۹۹) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر، انباشت آلاینده‌ها و افزایش تردد خودروها است.

در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده شده و تا حدودی شرایط را جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود، هرچند احتمال دارد با افزایش ترافیک در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در صبح روز سه‌شنبه (۱۲ اسفند ۹۹) افزایش غلظت آلاینده‌ها سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد که عمدتاً ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش تندی باد است.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر در بیشتر ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود.

شایان‌ذکر است تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه، کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها