موج
کدخبر : ۳۶۷۱۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367140

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 4 اسفند 99 با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 61 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز دوشنبه (۴ اسفند ۹۹) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها است.

در طول روز نیز با افزایش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۵ اسفند ۹۹) افزایش غلظت آلاینده‌ها سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد که عمدتاً ناشی از افزایش ترافیک، کاهش تندی باد و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد نسبتاً شدید در بیشتر ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود.

شایان‌ذکر است تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه، پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها