موج
کدخبر : ۳۶۵۷۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365735

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۶۳ در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 24 بهمن ۹۹ با شاخص 63 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 73 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (۲۴ بهمن ۹۹) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و حاکمیت ناپایداری جو است.

در طی روز با کاهش تدریجی ناپایداری جوی پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک تا اواخر وقت جمعه سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوای مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

با آغاز تردد خودروها در صبح روز شنبه (۲۵ بهمن ۹۹) انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده گردد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد در طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا بهبود پیدا خواهد کرد.

با پیش‌بینی وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه، با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها