موج
کدخبر : ۳۶۴۵۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364553

رئیس پلیس فتا از انسداد بیش از 16 هزار سایت در حوزه شرط‌بندی و قمار در کشور خبر داد و گفت: در 10 ماهه سال جاری 20 هزار و 558 تارنما درباره اراذل و اوباش رصد شد و در این رابطه سه هزار و 873 نفر مورد شناسایی قرار گرفتند که در 600 مورد اقدام قضائی از قبیل دستگیری، احضار، اخذ تعهد و حذف صفحه مجرمانه صورت پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار وحید مجید در همایش سراسری رؤسای پلیس فتا، استانها و معاونان حوزه مرکزی (ویدئو کنفرانسی) با حضور سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی، از  دو طرح "پویش مردمی کودکان سایبری" و "فرهنگیاران سایبری"  با هدف ارتقاء مهارتها و آگاهی‌های اجتماعی خبر داد و ضمن اشاره به فرمایش فرماندهی معظم کل قوا، امام خامنه‌ای عزیز "مدظله العالی" مبنی بر اینکه امنیت در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است و اگر این فضا ناامن باشد ضرر را مردم می‌برند و در این مسئله باید به صورت جدی وارد شد"، اظهار کرد: در این رابطه با هدف ارتقاء امنیت، 268 نقطه در حوزه فضای سایبر کشور در حال فعالیت هستند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: تقویت ارتباط با شهروندان از طریق بستر چت آنلاین انجام شده که در این راستا دریافت گزارشات در سامانه گفت‌وگو بر خط نسبت به سال گذشته، 56 درصد افزایش داشته و محورهای اصلی گزارشها، راهنمایی‌هایی درباره کلاهبرداری تلفنی و پیامکی، برداشت غیر مجاز، پیگیری امور پرونده و ایجاد مزاحمت در فضای مجازی  بوده است.

وی تصریح کرد: درباره توسعه، توانمندسازی و ایجاد ظرفیت و تأمین امنیت در سازمانها و نهادهای کشوری تفاهم‌نامه‌های متعددی در حوزه پژوهشی و دانشی با سازمانها و معاونتها از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ظرفیت‌سازی برای استفاده از شرکتهای دانش‌بنیان امضاء شده است.

این مقام انتظامی از همکاری مستمر و تنگاتنگ با معاونت حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی، کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه در تدوین طرحها و لوایح فضای مجازی، طرح حمایت از کاربران و خدمات در فضای مجازی، درباره قمار و شرط‌بندی، طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و پیش‌نویس نظریه عمومی کمیته حقوق کودک مربوط به کودکان در فضای دیجیتال خبر داد.

مجید به اجرای طرح ارتقاء امنیت تبادلات بانکی با هماهنگی بانک مرکزی در دو مرحله با عناوین "پیاده‌سازی رمز یکبار مصرف و یکسان‌سازی پیامکهای رمز پویا و افزایش امنیت رمز در شبکه بانکی" و کاهش 26.6 درصدی جرائم مالی با شگرد فیشینگ  اشاره کرد و  گفت: در آینده طرح هوشمندسازی پیامکها نیز اجرا می‌شود.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه هوشمندسازی کشف علمی و استخراج سازمان‌یافتگی پرونده‌های سایبری در سراسر کشور صورت گرفته است و همین امر باعث شده چرخه رسیدگی به پرونده‌ها سریع‌تر انجام شود، تصریح کرد: نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی در حوزه رعایت استانداردهای امنیتی، تهیه و تدوین دفترچه رعایت الزامات امنیتی کسب و کارهای اینترنتی و  ارائه به 200 کسب و کار  انجام شده است.

وی مقابله با ترویج خشونت اراذل و اوباش، مقابله با خرید و فروش سلاح و مهمات و جرائم غیر اخلاقی را از طرحهای ویژه عملیاتی پلیس فتا برشمرد و یادآور شد: در 10 ماهه سال جاری 20 هزار و 558 تارنما درباره اراذل و اوباش رصد شد و در این رابطه سه هزار و 873 نفر مورد شناسایی قرار گرفتند که در 600 مورد اقدام قضائی از قبیل دستگیری، احضار، اخذ تعهد و حذف صفحه مجرمانه صورت پذیرفت.

این مقام انتظامی درباره اجرای طرح مقابله با قمار و شرط‌بندی در مدت مذکور نیز گفت: بیش از 16 هزار سایت در حوزه شرط‌بندی و قمار مسدود، یک هزار و 751 فقره پرونده قضائی در این رابطه تشکیل و یک هزار و 947 حساب بانکی شناسایی و مسدود شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها