موج
کدخبر : ۳۶۰۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360301

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 148 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 13 دی 99 با شاخص 148 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 158 در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات روز شنبه (13 دی 99) با افزایش ترافیک صبحگاهی همراه با تداوم پایداری جو و نیز انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را برقرار نخواهد کرد و احتمال می‌رود کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. همچنین پیش‌بینی می‌شود استمرار پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی سبب تجمع آلاینده‌ها در بیشتر مناطق شده و بنابراین کیفیت هوا در محدوده ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز یکشنبه (14 دی 99) همراه با آغاز تردد خودروها، سبب تجمع آلاینده‌ها شده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دورازانتظار نخواهد بود.

حاکمیت پایداری جوی در طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد، بنابراین پیش‌بینی می‌شود در اواخر وقت یکشنبه هم‌زمان با افزایش حجم ترافیک، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها