موج
کدخبر : ۳۵۸۹۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358996

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 143 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 3 دی 99 با شاخص 143 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 144 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز چهارشنبه (3 دی ۹۹) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها، آسمان بیشتر مناطق غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود.

با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و گاهی بارش باران در ساعات بعدازظهر تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود.

در اواخر وقت چهارشنبه با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر، تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود و به ‌تبع آن کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر در صبح روز پنجشنبه (4 دی ۹۹) همراه با آغاز تردد خودروها سبب می‌شود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در طی روز با افزایش ناپایداری جوی احتمال می‌رود شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم گردد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

بااین‌حال پیش‌بینی می‌شود در شامگاه پنجشنبه افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر در بیشتر مناطق پرترد سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا شود، اگرچه نسبت به شب گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها