موج
کدخبر : ۳۵۶۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356844

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 18 آذر 99 با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 73 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با کاهش تندی باد در صبحگاه روز سه‌شنبه (18 آذر 99) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق بوده و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج در طی روز افزایش پایداری جو و عدم وزش باد مؤثر، سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب خواهد شد غلظت ذرات معلق افزایش یافته و به‌تبع آن کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

صبح روز چهارشنبه (19 آذر 99) با آغاز تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و با توجه به حاکمیت جو پایدار و آسمان غبارآلود انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

افزایش پایداری جوی در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و بنابراین در ساعات پایانی چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش حجم ترافیک و انباشت آلاینده‌ها، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به‌دنبال داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها