موج
کدخبر : ۳۵۶۵۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356584

باتوجه به پیشنهاد محسن هاشمی ابقای ۱۰ عضو شورای شهر تهران در کمیسیون ماده ۱۰۰ ابقا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج،‌ موضوع انتخاب اعضای شورای شهر تهران جهت عضویت در کمیسیون ماده 100 در سال پایانی فعالیت مدیریت شهری امروز در صحن شورای شهر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را در این زمینه مطرح کردند.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره این موضوع اظهار داشت: از ابتدای این دوره فعالیت شورا به ازای هر پروانه ساختمانی 1.2 پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ را شاهد بوده‌ایم و این موضوع بدین معنا است که بیش از یکبار به دلیل تخلفات برای هر پروانه پرونده صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار این عدد به 7 صدم کاهش یافته است، گفت: در پیش‌نویس اصلاح قانون ماده 100 مطرح شده که این قانون تخلف را به رسمیت شناخته، اما پیشگیری به رسمیت شناخته نشده و این موضوع دردسر ایجاد کرده است.

محمدجواد حق‌شناس عضو دیگر شورای شهر نیز در این باره گفت: حدود 40 تا 50 پرونده در کمیسیون ماده 100 باقی مانده  و بلاتکلیف است.

وی گفت: برای کاهش این حجم پرونده بهتر است نسبت شعب نسبت به اعضا و مناطق شهرداری افزایش یابد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز درباره این موضوع گفت: ‌با توجه به محدودیت زمانی سال آخر، بهتر است اعضای پیشین عضویت‌شان را در کمیسیون  ماده 100 تمدید کنیم.

وی گفت: براساس قانون هر ساله باید نمایندگان شورا در کمیسیون ماده 100 انتخاب شوند و این بار هیچ کاندیدای جدیدی نداریم، بر همین اساس ابقای 10 عضو فعلی مدنظر است.

حجت نظری عضو دیگر شورای شهر نیز درباره این مسأله گفت: در شعب کمیسیون ماده 100 سیستم اجرایی شهرداری فشارهایی را به شعب وارد می‌کنند و اکنون این سوال مطرح است که ما به عنوان عضو شورای شهر چه اقدامی باید انجام دهیم.

علی اعطا عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: سال قبل نمی‌خواستم در انتخابات شعب کمیسیون ماده 100 کاندید شوم چرا که با مشکلاتی مواجه شدیم، حتی بازرسی شهرداری در برخی سطوح زیرمجموعه کارشناسان ماده 100 را می‌برد و سین‌جیم می‌کند و به طور مثال می‌گوید فلانی نظرش چه بوده. البته من این مسئله را به رئیس بازرسی مطرح کردم.

سرانجام اعضای شورای شهر تهران 10 عضو شورا که در شعب کمیسیون ماده 100 حضور داشتند در سمت خود ابقا کردند.

آرش میلانی، محمد علیخانی، مجید فراهانی، افشین حبیب‌زاده، زهرا نژادبهرام، صدراعظم نوری، الهام فخاری، محمد سالاری، حسن خلیل‌آبادی و علی اعطا از جمله کسانی هستند که در سمت خود به عنوان اعضای کمیسیون ماده 100 ابقا شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها