موج
کدخبر : ۳۵۶۳۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356311

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 113 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 15 آذر 99 با شاخص 113 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 115 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات روز شنبه (15 آذر 99) با افزایش ترافیک صبحگاهی همراه با تداوم پایداری جو و نیز انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را برقرار نخواهد کرد و احتمال می‌رود کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود استمرار پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی سبب تجمع آلاینده‌ها در بیشتر مناطق شده و بنابراین کیفیت هوا در محدوده ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جو تا صبح روز یکشنبه (16 آذر 99) همراه با احتمال بارش باران، تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و با وجود آغار تردد خودروها، بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دورازانتظار نخواهد بود.

حاکمیت ناپایداری جوی در طی روز و بارش باران شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، بنابراین در اواخر وقت یکشنبه برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به‌دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها