موج
کدخبر : ۳۵۵۵۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355548

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 68 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 9 آذر 99 با شاخص 68 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 84 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، ناپایداری جوی همراه با بارش باران تا صبحگاه روز یکشنبه (9 آذر 99) سبب خواهد شد کیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در طول روز با حاکمیت جو ناپایدار و تداوم بارش‌ها شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود و کیفیت هوا در وشعیت مطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در نخستین ساعات روز دوشنبه (10 آذر 99) با افزایش تردد خودروها انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که ناشی از کاهش ناپایداری جوی و عدم وزش باد طی ساعات گذشته است.

به‌تدریج در طی روز با افزایش تندی باد از میزان آلاینده‌ها کاسته خواهد شد که بهبود کیفیت هوای بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

شایان‌ذکر است با استمرار این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی دوشنبه پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها