موج
کدخبر : ۳۵۳۹۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353965

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد و گفت: در برخی از دامنه ها بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس آخرین مدل‌های هواشناسی امروز (۲۸ آبان) در استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز هر برخی مناطق استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال آذربایجان‌شرقی، یزد، شرق کرمان، نیمه شرقی هرمزگان، شرق تنگه هرمز و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، ‌سمنان و زاگرس مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا (۲۹ آبان) در گیلان و مازندران بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت، گفت: در برخی مناطق شمال آذربایجان‌ شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد ازظهر روز جمعه (۳۰ آبان) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود، اظهارکرد: از این رو در نیمه جنوبی استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و اردبیل همچنین در استان‌های زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شمال خوزستان و ارتفاعات گیلان و مازندران بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. در ارتفاعات این مناطق نیز بارش برف خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱ آذر) با گسترش فعالیت سامانه بارشی ، بارش باران همراه با وزش باد و رعد و برق در غرب، شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، جنوب غرب، شمال شرق، شمال و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رخ می‌دهد و در مناطق مستعد غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (۲ آذر) فعالیت این سامانه بارشی در شمال و شمال شرق کشور خواهد بود، گفت: در برخی مناطق شمال غرب، شرق، دامنه‌های زاگرس جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا از امروز (۲۸ آبان) تا پایان هفته در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، اظهار کرد: از این‌رو دمای بیشینه در مناطق سردسیر شمال شرق به زیر صفر درجه  می‌رسد همچنین طی این مدت دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۹ آبان) نیمه ابری تا ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۳۰ آبان) نیز نیمه ابری، گاهی وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر و بارش پراکنده با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها