موج
کدخبر : ۳۵۳۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353426

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 93 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 25 آبان 99 با شاخص 93 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 80 در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه روز یکشنبه (25 آبان 99) سبب خواهد شد با افزایش ترافیک، کیفیت هوای شهرتهران در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. ادامه روند کاهش تندی باد در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها شده و به‌تبع آن موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

بنابراین با افزایش ترافیک شامگاهی پیش‌بینی می‌شود بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند در ساعات پایانی یکشنبه وزش باد مؤثر تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

صبح روز دوشنبه (26 آبان 99) انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که عمدتاً به‌دلیل کاهش تندی باد و تجمع ذرات معلق ناشی از ترافیک صبحگاهی است. در طی روز نیز با کاهش ناپایداری جوی از تندی بادها کاسته شده که تجمع آلاینده‌ها را به‌دنبال خواهد داشت.

شایان‌ذکر است با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی دوشنبه و افزایش تردد خودروها بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها