موج
کدخبر : ۳۵۳۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353296

علیرضا رئیسی خبر داد؛

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر ماه خبر داد و بیان کرد: اگر مردم در شهرستان با وضعیت قرمز وضعیت را رعایت کنند، محدودیت‌ها برداشته و تاکید خواهد شد که هدف اصلی تعطیلی کسب و کار مردم نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت‌های جدید که قرار است از اول آذر اعمال شود، اظهار کرد: تمام تصمیمات با رعایت پروتکل‌ها و کاهش تجمعات می‌تواند به کاهش شیوع بیماری کمک کند، اما وقتی دورهمی خانوادگی، سفر‌ها و تجمعات شکل می‌گیرد، ورودی بیمارستان‌ها بالا می‌رود؛ به حدی که ممکن است شرایط قابل کنترل نباشید و در این شرایط اعمال محدودیت‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

او گفت: سه هفته پیش ۴۳ شهرستان و بعد ۴۶ شهرستان اعمال محدودیت های کرونایی شدید شدند و طرحی جامع، هوشمند و پویا تدوین شده و بر ساس آمار بستری‌ها در شهرستان‌ها سطح هشدار تعیین شده است. سطح هشدار سه برای شهر‌های قرمز، سطح هشدار ۲ برای شهرهای نارنجی و سطح هشدار یک برای شهر‌ها و شهرستان‌های زرد هستند و متناسب با وضعیت محدودیت اعمال می‌شود و ۲ هفته برای ارزیابی اعمال محدودیت زمان نیاز داریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: اگر مردم در شهرستان با وضعیت قرمز وضعیت را رعایت کنند، محدودیت‌ها برداشته و تاکید خواهد شد که هدف اصلی تعطیلی کسب و کار مردم نیست، اما  مجبور هستیم که کاهش اعمال محدودیت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها