موج
کدخبر : ۳۵۲۸۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352882

رئیس قوه قضاییه در آیین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل:

رئیس قوه قضاییه در آیین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و بیان داشت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله رییسی ، صبح امروز (سه‌شنبه) طی سخنانی در آیین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) اظهار کرد: شاید اگر همه تلاش‌های ستاد اجرایی را می‌شد به نمایش گذاشت مشخص می‌شد گام‌های ارزشمند و ماندگاری در جهت تولید و اشتغال و کار دانش بنیان و تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است و از ریاست ستاد و اعضای فرهیخته ستاد تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: از هنر‌های ستاد فرمان اجرایی این بوده است که تولید ثروت کند و نیرو‌های کارآمد را گرد هم آورد و چهره‌هایی که در حد وزیر و یا معاون وزیر هستند.

آیت الله رییسی با بیان اینکه امروز با مشکلات و تنگنا‌هایی مواجهیم که دشمن برای ما ایجاد کرده است، افزود: گام‌های بسیاری در این چهل سال برداشته شده؛ اما باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه فقرزدایی و محرومیت زدایی از مسائل مهم است، گفت: در مملکتی که در جای جای آن ثروت خوابیده است نباید چهره کریه فقر مناطق مختلف کشور ما را بپوشاند.

رئیس قوه قضاییه فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و بیان داشت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض اجرای عدالت است.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در همه بخش‌ها در کشور بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در حوزه قضایی اجرای عدالت برای ما محوری‌ترین نکته است. آنچه می‌تواند جلوی تولید پرونده و فساد اجتماعی را بگیرد، عدالت اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند رونق تولید و جهش تولید، معلوم می‌شود که امروز دوای همه درد‌های جامعه ما در رونق و جهش تولید است.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: امروز دولت، نهاد‌ها، سازمانها، نیرو‌های مسلح و همه بخش‌ها در جهت توانمندی اقتصادی، توانمندی امنیتی و در حوزه فرهنگ تلاش کنند؛ چراکه ایران قوی، اقتصاد قوی و امنیت قوی می‌خواهد.

آیت الله رییسی با تاکید براینکه می‌توانیم در مقابل توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمن و تهدید‌ها ایستادگی کنیم، از ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان جلوه «ما می‌توانیم» یاد کرد.

وی ادامه داد: از دغدغه‌های امروزی که کشور ما با آن مواجه بوده اشتغال است و امروز گفتند ۱۵۰ هزار اشتغال ایجاد شده است؛ مسئله اشتغال بسیار مهم است.

رئیس قوه قضاثییه با اشاره به اینکه اشتغال در کاهش ورودی پرونده نقش مهمی دارد، یکی از راه‌های کاهش جرم را افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر است.

آیت الله رییسی ادامه داد: به هیچ عنوان نباید سیاست‌های اقتصادی، منافع ملی و دستیابی به منافع ملی را به آنچه در خارج این مرزها می‌گذرد گره زد. می‌شود با همین ظرفیت و نیروی کار جوان کارهای ماندگاری در کشور انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: از بن دندان این سخن رهبری را باور دارم که راهکار رفع مشکلات این کشور در درون است و هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در برخی نقاط کشور ما آب، خاک و هوای مناسب وجود دارد، فقط باید مجموعه ای باشد که این نیروی انسانی کارآمد و ثروت ملی را به کار گیرد تا هم تولید و هم اشتغال فعال شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  سلام .کدوم عدالت ؟ من یه زن بی سرپرست مددجوی بهزیستی هستم ماهی ۱۲۵ هزار تومن مستمری بهزیستی بهم میده یه پسر ۶ ساله اوتیسم دارم که سوتغذیه گرفته همه میگند انگار ۳ سالشه ...مقامات بهزیستی حقوق چندده میلیونی دارند اونوقت مستمری یه زن بی سرپرست مددجوی بهزیستی چندرغاز ۱۲۵ هزار تومن در ماه هست .این عدالته ؟ من یک‌کیلو گوشت نمیتونم بخرم‌؟

 • پاسخ

  سلام
  اگر عدالت را اجرا می کردید به وضع معیشت مددجویان بهزیستی و افزایش مستمری ناچیزشون رسیدگی میکردید ایا مقامات بهزیستی خودشون با ماهی ۱۲۵ هزار تومن مستمری در این گرانی وکرونا میتوانند زندگی کنند؟ !

 • پاسخ

  سلام .
  کلمه عدالت الان خیلی غریب شده .مستمری مددجویان بهزیستی چندرغاز ماهی ۱۲۵ هزار تومنه ولی گوشت کیلویی ۱۷۵ هزار تومن ....ایا با یک ماه مستمری یه معلول و زن بی سرپرست میشه یه کیلو گوشت خرید ؟! التماس تفکر

 • پاسخ

  سلام .تنها چیزی که در ۱۲ سال گذشته ثابت مونده همین یارانه کوفتی ۴۵۵۰۰ تومنی معادل یک دلار و پنجاه سنت هست هر کجای دنیا شما بگید من ماهی یک دلار و‌پنجاه سنت یارانه میگیرم به شما میخندند میگند شما هزاران بار زیر خط فقرید

 • پاسخ

  سلام
  یارانه مردم کویت ماهی ۸۵۰۰۰ دلار معادل ۱۲۵ میلیون تومن ایران هست اونوقت یارانه مردم ایران ۴۵۵۰۰ معادل یک دلار در ماه اون هم در این گرانی و کرونا ...عدالتی که ازش میحرفید کجاست ؟ !قبض واب و برق و گاز نجومی ولی یارانه ثابت مونده‌‌..تاسف اوره

 • پاسخ

  سلام
  مددجویان بهزیستی موقع تشکیل پرونده از هزار جا استعلام شدند که درامدی ندارند مستمری ناچیزشون ماهی ۱۲۵ هزار تومنه دراین کرونا و گرانی ..ایا این عدالته ؟ حقوق های چند ده میلیونی مقامات بهزیستی و مستمری ۱۲۵ هزار تومنی مددجویان بهزیستی بنده خدا ها ..خجالت نمیکشند؟!

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها