موج
کدخبر : ۳۵۲۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352865

سخنگوی جمعیت هلال احمر صبح امروز از کمک فدراسیون جهانی صلیب سرخ به بیماران خاص ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد نصیری درباره پول‌های بلوکه شده هلال‌احمر، گفت: چیزی به نام پول بلوکه شده وجود ندارد. هلال‌احمر یک خط اعتباری با همکاری فدراسیون جهانی صلیب سرخ ایجاد کرده است و تاکنون بالغ بر یک میلیون دلار از منابعی که در جاهای مختلف جمع شده، به ایران آمده است.

وی با اشاره به اینکه کمک‌ها به هلال‌احمر بر اساس استمداد صورت می‌گیرد، اظهار کرد: یعنی استمدادی در مورد کرونا صورت می‌گیرد و سهمیه‌ای به ایران می‌دهند. چیزی تحت عنوان پول بلوکه شده وجود ندارد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مقاطعی مانند سیل سال گذشته می‌خواستیم پول جمع‌آوری کنیم که اعلام می‌کردند نمی‌شود یا نمی‌توانیم، اما با تفاهمی که انجام شد از طی یکی - دو ماه گذشته مبالغی دارد به دستمان می‌رسد و حدود ۸۰۰ هزار فرانک سوییس در مورد بحث ارائه سبد غذایی در دوران کرونا آمد، در مورد سیل کرمانشاه و سیستان‌بلوچستان هم مبالغی به ما تعلق گرفت.

وی افزود: پول جدیدی هم قرار است در مورد حمایت از بیماران خاص در اختیارمان قرار گیرد. هلال‌احمر تقریبا ۱۵ میلیاردتومان در ابتدای کرونا برای بیماران خاص ماسک و اقلام محافظتی خرید که با ارائه این برنامه خیلی از این اقدام استقبال شد و قرار شد رقمی را نیز فدراسیون جهانی صلیب‌سرخ به بیماران خاص اختصاص دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها