موج
کدخبر : ۳۵۲۵۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352555

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 59 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 18 آبان 99 با شاخص 59 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 84 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، وزش باد نسبتاً شدید تا صبحگاه روز یکشنبه (18 آبان 99) سبب خواهد شد کیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در طول روز با حاکمیت جو ناپایدار و نیز افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود و کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک باقی خواهد ماند، اگرچه در برخی مناطق مستعد احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در نخستین ساعات روز دوشنبه ( 19 آبان 99) با افزایش تردد خودروها و کاهش تندی باد، انتظار می‌رود در برخی ساعات غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عدم وزش باد مؤثر در طی روز و کاهش ناپایداری جوی از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوای برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهند ماند.

شایان‌ذکر است با استمرار این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی دوشنبه بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها