موج
کدخبر : ۳۵۲۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352182

معاون حقوق بشر و امور بین الملل و رییس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری از انتقال شش تن از محکومان ایرانی از زندان های گرجستان به کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت دادگستری ، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل و رییس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری اعلام کرد شش تن از محکومان ایرانی که دوران محکومیت خود را در زندانهای گرجستان می‌گذرانیدند با رایزنی‌های وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری و سفیر کشورمان در تفلیس به کشور منتقل و تحویل سازمان زندانها شدند. اتهام اکثر این افراد که یکی از آنها زن می باشد قاچاق مواد مخدر است.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری تأکید کرد از ابتدای سال جاری حدود یکصد و هفتاد نفر از محکومان ایرانی از گرجستان و دیگر کشورها به کشورمان منتقل شده اند که اتهام اکثر آنان قاچاق مواد مخدر بوده است.

وی به هموطنانی که به دیگر کشورها سفر می کنند هشدار داد به قوانین و مقررات حاکم بر سایر کشورها احترام بگذارند در غیر این صورت مجازات سختی در انتظار آنهاست. در اکثر کشورهای آسیای میانه و مشترک المنافع مجازاتهای سنگینی برای مواد مخدر و حتی داروهای کدئین دار پیش بینی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها