موج
کدخبر : ۳۵۰۸۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350826

طبق مطالعه جدید پزشکان اگر فردی ماسک به صورت نداشته باشد ابر کرونا ویروس ناشی از سرفه در هوا هفت برابر بزرگتر از هنگام استفاده از ماسک جراحی است.

به گزارش خبرگزاری موج پزشکان در یک مطالعه جدید تاکید کردند: سرفه می‌تواند ابری از کرونا را در فضای اتاق پخش کند و به همین دلیل استفاده از ماسک در کوچک شدن بزرگی و میزان گسترش این ابر ویروسی، تاثیر چشمگیری دارد.

در این بررسی آمده است: حجم این ابر کروناویروس به هنگامی که فرد ماسک به صورت خود نداشته باشد هفت برابر بزرگتر از هنگام استفاده از ماسک جراحی و ۲۳ برابر بزرگتر از هنگام استفاده از ماسک N۹۵ است.

متخصصان هندی اظهار داشتند: در بررسی های خود دریافتیم هر آنچه مسافت ابر کروناویروس را کاهش دهد همچون ماسک، دستمال یا سرفه کردن در آرنج می تواند ناحیه ای را که در آن ترشحات تنفسی هنگام سرفه پراکنده می شود کاهش دهد و بنابراین احتمال ابتلا به عفونت کمتر می شود.

به گفته محققان ۵ تا ۸ ثانیه نخست پس از سرفه در تعلیق ترشحات تنفسی موجود در هوا و گسترش بیماری بسیار مهم است. پس از این زمان، ابری از کروناویروس شروع به پخش شدن می کند.

به گزارش هلث دی نیوز، یافته های این مطالعه به محققان کمک می کند تا به فرمولی برای تعیین حداکثر تعداد افرادی که می توانند در یک بخش بیمارستان باشند، دست پیدا کنند. همچنین یافته‌های فوق به تعیین میزان گردش هوا در فضای اتاق، آسانسور، سالن سینما، خودرو، کابین هواپیما یا رستوران و کاهش احتمال ابتلا به عفونت نیز کمک می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها