موج
کدخبر : ۳۵۰۴۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350449

سردار هادیانفر خبر داد؛

رئیس پلیس راهور ناجا از حذف قبض جریمه با هوشمندسازی پلیس خبر داد و بیان کرد از سال جاری ارتباط با ۴۴ میلیون دارنده گواهینامه و ۳۶ میلیون مالک وسیله به وسیله پیامک عملیاتی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه در رزمایش ارتقا توان و تحرک عملیاتی ضمن عرض تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: امروز افتخار داریم تا چهارمین مرحله رزمایش ارتقا توان و تحرک عملیاتی با مشارکت سازمان‌ها و نهادها و پلیس راهور در راستا کاهش آمار تصادفات برگزار کنیم.

او بیان کرد: از ابتدای سال ۹۸ موفق شدیم که در سه مرحله قبل بیش از ۶۸۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و در این مرحله ۱۰۰ دستگاه خودرو و ۱۰۰ دستگاه موتور سیکلت را نوسازی کنیم‌.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بیش از دو هزار و ۴۰۰ دستگاه آماده سازی و تحویل به کار شده است و ۴۰۰ واحد گشت افزایش داشته که موجب افزایش توان عملیاتی پلیس راهور افزایش بوده است.

سردار هادیانفر گفت: پس از دو سال افزایش تصادفات در سال ۹۸ توفیق داشتیم که ۲۳۶ نفر جان باخته و ۲۰ هزار و ۱۳۲ نفر مجروح کمتر در تصادفات داشته باشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد: بر اساس شاخص‌های بین‌المللی سازمان بهداشت جهانی ۳.۳ دهم کاهش در ۱۰۰ هزار جمعیت و ۵.۸ درصد کاهش در ۱۰ هزار وسیله نقلیه داشتیم.

سردار هادیانفر افزود: به لطف الهی با تدابیر امسال شاهد ۱۶.۲ درصد کاهش جانباختگان در تصادفات بودیم و هزار و ۷۹۵ نفر کمتر جان خود را از دست دادند.

او تشریح کرد: اثر بخشی توسعه و این تقویت در بخش‌های مختلف و عمر مفید وسایل نقلیه پلیس را از ۱۰ سال به ۵ سال کاهش می‌دهد و استقرار گشت‌های ما از ۴۵ کیلومتر به ۳۰ کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه این توان افزایی ۲۲ درصد بر توان پلیس افزوده است، افزود: همچنین توان افزایی پلیس، ۱۰ درصد تصادفات ما را کاهش داده و سه دقیقه زمان رسیدگی به تصادفات در شهر را نیز کاهش داده است.

سردار هادیانفر با اشاره به برنامه هوشمند سازی پلیس گفت: این موضوع با جدیت تمام در دستور کار است امروز بیش از ۵ هزار و ۹۰۰ از سربازان با دست افزار سپهر اعمال قانون می‌کنند و به مرور زمان قبض جریمه دارد حذف می‌شود.

او با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۸۷۷ دستگاه خودرو مجهز به GPS هستند، گفت: از سال جاری ارتباط با ۴۴ میلیون دارنده گواهینامه و ۳۶ میلیون مالک وسیله به وسیله پیامک عملیاتی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها