موج
کدخبر : ۳۴۹۹۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349980

رییس پلیس پایتخت در مراسم بزرگداشت هفته ناجا اعلام کرد:

رییس پلیس پایتخت در مراسم بزرگداشت هفته ناجا گفت: با اقدامات پلیس راه تهران بزرگ شاهد ۴۸ درصد کاهش تصادفات فوتی هستیم و با اقدامات پلیس راهور ۸ درصد کاهش تصادفات درون شهری داشته ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی، صبح امروز  و در دومین روز از هفته ناجا در برنامه صبحگاه فرماندهی تهران بزرگ ضمن تقدیر از همکاران خود در نیروی انتظامی تهران بزرگ به ذکر عملکردی از فعالیت های این مجموعه در سال گذشته پرداخته و گفت : در ۶ ماهه گذشته بالغ بر ۵.۵ میلیون تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی داشتیم (یعنی هر ۳ ثانیه یک تماس) و بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار از این تماس‌ها عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه اجازه ندادیم تعداد بسیار اندکی در جامعه بخواهند نظم و امنیت شهر را بر هم بزنند میزان رضایتمندی شهروندان از فعالیت پلیس پایتخت را ۹۵ درصد اعلام کرده و با اشاره به فعالیت پلیس امنیت تهران در برقراری آرامش در این کلانشهر گفت : پلیس امنیت تهران بزرگ از ابتدای سال تا کنون توانسته است ۳۹۲ قبضه سلاح جنگی و شکاری از مجرمان کشف و ۱۷ گروه اراذل و اوباش را منهدم کند.

سردار رحیمی سپس به کارنامه یکسال گذشته پلیس آگاهی پرداخته و گفت: با اقدامات مناسب پلیس آگاهی تهران بزرگ ۲۴ درصد جرایم در پایتخت کاهش یافته است و برخی از جرایم خشن سال های گذشته را در امسال کشف کرده است، همچنین و کشفیات ما ۱۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی با ذکر اینکه ۸۵ درصد از جرایم حوزه سایبر در تهران توسط پلیس فتا کشف شده است گفت: ۷۳ درصد از جرایم در حوزه سرقت کشف شده و میزان وقوع جرایم از ۳۰ درصد به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

سردار رحیمی همچنین به کشف ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از اموال قاچاق در 7 ماهه گذشته اشاره کرد و تصریح کرد : با اقدامات پلیس راه تهران بزرگ شاهد ۴۸ درصد کاهش تصادفات فوتی هستیم و با اقدامات پلیس راهور ۸ درصد کاهش تصادفات درون شهری داشته ایم.

 

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها