موج
کدخبر : ۳۴۹۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349285

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 131 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 22 مهر 99 با شاخص 131 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 116 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جو آرام و پایدار در صبحگاه روز سه‌شنبه (22 مهر 99) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق بوده و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار خواهد گرفت. در طی روز نیز با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها در مناطق پرتردد فراهم خواهد شد.

در اواخر وقت سه‌شنبه با تداوم این وضعیت جوی و افزایش ترافیک شامگاهی پیش‌بینی می‌شود غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

با حاکمیت جو آرام تا صبح روز چهارشنبه (23 مهر 99) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و سبب می‌شود کیفیت هوا مشابه روز قبل در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. در طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری کرده بنابراین احتمال می‌رود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

شایان‌ذکر است این شرایط جوی تا ساعات پایانی چهارشنبه ادامه خواهد داشت و با افزایش حجم ترافیک و تجمع آلاینده‌ها، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها