موج
کدخبر : ۳۴۷۴۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347488

نشست بررسی مشکلات تولیده کننده ورشکسته در دادستانی کل کشور با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور و رییس کمیته حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری قوه قضائیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، چهارشنبه هفته گذشته بود که در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر تعطیل شدن کارخانه «فرش تابان مهر» و اظهارات مهدی کلیددارزاده، مدیرعامل این شرکت، معاون قضایى دادستان کل کشور از ورود قوه قضاییه برای بررسى مشکل این تولید کننده و پیگیرى وقایعى که در گذشته اتفاق افتاده خبر داد.

پیرامون حل مشکلات این تولیدکننده شب گذشته، جلسه ای در دادستانی کل کشور برگزار شد.

در این جلسه که سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور و  رییس کمیته حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری قوه قضائیه، زالی دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صمت و مهدی کلیدارزاده، مدیرعامل شرکت تابان کشور در آن حضور داشتند، مشکلات این شرکت تولیدی ورشکسته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون دادستان کل کشور، پس از استماع اظهارات کلیددارزاده گفت: قصد ما این است که مسائل و مشکلات مطرح شده مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.

عمرانی از وکیل این شرکت تولیدی، درخواست کرد گزارشی از مشکلات شرکت و درخواست های مد نظر  به صورت گردش کار به دادستانی کل کشور ارائه کند.

رییس کمیته حمایت از تولید و سرمایه گذاری قوه قضاییه ضمن تاکید بر پیگیری فوری و بررسی مشکل واحد تولیدی مذکور تاکید کرد: مجموعه اى براى حمایت از تولید و ذیل ستاد اقتصاد مقاومتى قوه شکل گرفته ، درب باز دادستانى کل کشور براى استماع صحبت‌های تولیدکنندگان که به دستورات و اقدامات رئیس قوه قضاییه امیدوار و دل بسته اند کمترین کارى است که در وهله اول انجام مى شود  اکثر مشکلات مطروحه با دستگاه‌های مختلف از جمله سیستم بانکی ، تأمین اجتماعی ، مالیات  ، گمرک و وزارتخانه هاى صمت و جهاد است اساس کار مداخله و حل و فصل مشکلات و در صورت لزوم تذکرات و هدایت امور به مسیر قانونى همگام با سیاست هاى کلى نظام در سال مزین به جهش تولید است .

معاون دادستان کل کشور گفت: در راستای رفع مشکل تولید در اکثر موارد کارخانه ها و بنگاه هاى تولیدى مورد بازدید قرار مى گیرند.

عمرانی با اشاره به ظرفیت‌های قوه قضاییه در زمینه رفع مشکل تولید اظهار کرد: باید براى اجراى فرمان مقام معظم رهبرى  در تحقق جهش تولید از همه ابزار و ظرفیت هاى قانونى بهره جست و ما اجازه نخواهیم داد در شرایط موجود هیچ کارخانه اى تعطیل و کارگرى بیکار شود و مصمم هستیم با کسانى که تعمداً چوب لاى چرخ تولید بگذارند قاطعانه برخورد نماییم .

همچنین در این جلسه کلیدارزاده، مدیرعامل کارخانه ورشکسته «فرش تابان مهر»، با تشریح مشکلات خود در راه اندازی مجدد کارخانه، ضمن تقدیر از ورود فوری مسئولان به موضوع و پیگیری‌های انجام شده گفت: برگزاری جلسه بررسی مشکلات شرکت و پیگیری‌های معاون دادستان کل کشور باعث قوت قلب بنده شد.

وی با اشاره به اظهارات معاون دادستان کل کشور در رابطه با پیگیری جدی موضوع ابراز امیدواری کرد تلاش مسئولان در جهت رفع مشکلات کمک کند.

این تولیدکننده در اظهارات خود گفت:اطمینان دارم با توجه به توجه ویژه ای که اخیرا به موضوع رونق تولید بدلیل رونق تولید شکل گرفته است، مشکلات کارخانه مجدانه پیگیری می شود.

گفتنی است هفته پیش گفت و گویی از کلیددارزاده، تولید کننده کشور مبنی بر اینکه کارخانه وی دچار ورشکستگی شده و خواستار کمک مسئولان در بازگشایی مجدد کارخانه خود شده بود، در فضای مجازی منتشر شد.

کلیددارزاده با گلایه از بانک سپه و سازمان تامین اجتماعی از ورشکستگی کارخانه خود به دلیل فشار نهادهای مختلف دولتی خبر داده بود.

وی که از ایرانیان مقیم آلمان است گفت: در پی دعوت مسئولان دولت ایران برای اشتغالزایی و تولید به کشور آمده ولی حالا نه تنها کارخانه فعالی ندارد بلکه سرمایه خود را نیز از دست داده و به دلیل ممنوع الخروجی، 6 سال است که فرزندان خود را ندیده است و سازمان تأمین اجتماعی در اقدامی غیرقانونی، کارخانه اش را توقیف و کلید همه درهایش را عوض کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها