موج
کدخبر : ۳۴۷۳۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347313

ولی تیموری:

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد شهر بدون گردشگر به شهر ارواح تبدیل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ویژه برنامه روز جهانی گردشگری گفت: امسال شعار سازمان جهانی گردشگری، «گردشگری و توسعه روستایی» است. قرار بود میزبان یک جشن ملی متناسب با این شعار باشیم، اما نشد و امیدوارم که پس از مهار ویروس کرونا این جشن برگزار شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: امیدوارم هرچه زودتر شادی و نشاط به خانواده فعالان حوزه گردشگری برگردد. برخی از همکارانمان می‌گویند که شهرشان بدون گردشگر به شهر ارواح تبدیل شده است.

جمشید حمزه زاده مدیرعامل انجمن هتلداران کشور نیز در این مراسم گفت: همه ما با مشکلات ناشی از کرونا مواجهیم؛ البته بحران اصلی ما نگاه‌های جزیره‌ای و سلیقه‌ای سازمان‌های مرتبط به گردشگری است. این سازمان‌ها منافع خودشان را به منافع صنعت گردشگری کشور ترجیح می‌دهند.

او افزود: امروز سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به فعالان گردشگری خسارت دیده بی رحمی می‌کنند. البته وزیر میراث فرهنگی همواره از منافع صنعت گردشگری کشور دفاع کرده است.

او بیان کرد: امیدوارم با همکاری همه نهاد‌ها از خودتحریمی خارج شویم و شاهد رونق صنعت گردشگری کشورمان باشیم.

هادی سلیمان پور دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) نیز در ویژه برنامه روز جهانی گردشگری گفت: مبادله در قالب سیر در آفاق نقشی بنیادین در غنای علم، فرهنگ و ادب سرزمینمان دارد. بر ما و منطقه ما قرن‌ها گذشته و در این مدت منطقه مان از هم گسیخته و شناختمان از یکدیگر به تدریج کم و کمتر شد.

او افزود: ما از هم دور افتاده ایم و عموزاده‌ها همدیگر را نمی شناسند؛ اما در حال حاضر مبادله منطقه گرایی در منطقه ما جا افتاده و گردشگری به عنوان بستری برای ملاقات مجدد اعضای یک خانواده تبدیل شده است.

سلیمان زاده گفت: بیش از نیمی از مردم منطقه اکو در روستا‌ها زندگی می‌کنند. گردشگری عامل تعیین کننده در اقتصاد منطقه اکو است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها