موج
کدخبر : ۳۴۳۸۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343879

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ظهر امروز از انهدام ۷ شرکت کلاهبرداری در نقش شرکت‌های لیزینگ خودرو در پایتخت خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در طرح مقابله با شرکت‌هایی که تحت عنوان لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند، عملیات و اقدامات پلیسی را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کارآگاهان در پی جویی صورت گرفته برای کشف سرنخ از مؤسسان این شرکت‌ها در فضای مجازی موفق به شناسایی تعدادی شرکت که تحت عنوان لیزینگ خودرو از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان با توجه به فعالیت گسترده مجرمان طی هماهنگی با سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران برای پلمپ و دستگیری مدیران این شرکت‌ها وارد عمل شدند.

سردار لطفی اظهار داشت: تلاش‌های شبانه روزی کارآگاهان برای ردیابی این شرکت‌های کلاهبرداری کلید زده شده و کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی ۷ شرکت شدند و در این خصوص عملیاتی ویژه صورت گرفته و تعداد ۱۷ تن از اعضای این شرکت‌ها دستگیر و مبلغ ۷ میلیارد ریال از این دفاتر آنان کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص شناسایی مدیر اصلی این شرکت‌ها که برای رد گم کنی مدیریت اصلی را به نام یکی از همدستانش زده بود، گفت: در تحقیق از ۱۷ متهم که در این ۷ شرکت فعالیت داشتند مشخص شد فردی به نام فرامرز ۳۶ ساله این شرکت‌ها را تأسیس کرده و یکی از همدستان خود را به عنوان مدیر شرکت انتخاب کرده است که در این راستا کارآگاهان با بهره گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به دستگیری فرامرز می‌شوند.

وی افزود: در تحقیقات از متهمان مشخص شد که اعضای این باند با تأسیس این شرکت‌های کاغذی به بهانه فروش خودرو به صورت لیزینگ و شرایطی از شهروندان مبالغ زیادی را دریافت کردند که کارآگاهان اداره چهاردهم قبل از اینکه مدیر اصلی این شرکت با پول‌های به دست آمده پا به فرار بگذارد موفق به دستگیری وی شدند.

سردار لطفی در پایان گفت: با دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران، اعضای این باند برای تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران قرار دارند و تلاش برای شناسایی افرادی که در دام این شرکت‌ها گرفتار شده‌اند ادامه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها