موج
کدخبر : ۳۴۳۴۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343472

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران اعلام کرد ورزشکاران با پرداخت کمتر از ۴۰۰ هزار تومان در ماه بیمه شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین امیری‌گنجه مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در جمع کارشناسان اداره کل غرب تهران افزود: از جمعیت 84 میلیون نفری کشور، حدود 30درصد به صورت حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای و همگانی در هفته یک تا 6 روز فعالیت ورزشی انجام می‌دهند و از این میزان کمتر از 5درصد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

امیری‌گنجه افزود: در سطح استان تهران بیش از 320 هزار ورزشکار سازمان‌یافته در رشته‌های مختلف مشغول فعالیت هستند که از این تعداد کمتر از 20درصد تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ یکی از مشکلات بیمه ورزشکاران را نبود ساختار تشکیلاتی منظم در باشگاه‌ها و عقد قراردادها دانست و افزود: همه ورزشکارانی که به نحوی در مراکز دولتی – خصوصی مشغول به کار هستند، از بیمه‌های اجتماعی بلندمدت برخوردار هستند و متاسفانه 90درصد بیمه ورزشکاران با نگاه صرفا حوادث و بیماری و به صورت کوتاه‌مدت منعقد می‌شود.

وی با اشاره به ماهیت بیمه مشاغل سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به نیاز و درخواست ورزشکاران و شرایط کاری، آنها می‌توانند بر مبنای سه اصل 12درصد مستمری بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، 14درصد مستمری بازنشستگی و مستمری بازماندگان و 18درصد مستمری بازنشستگی، بازماندگان و ازکارافتادگی تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ حداقل سن برای بیمه ‌شدن ورزشکاران را  18 سال و حداکثر 50 سال اعلام کرد.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی می‌توانند با پرداخت 344 هزار تومان در ماه تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تامین اجتماعی قرار گیرند و از مزایای بازنشستگی، برقراری مستمری بازماندگان (فوت قبل و بعد از بازنشستگی) و درمان بهره‌مند شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها