موج
کدخبر : ۳۴۲۱۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342196

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای نسبت به مواج شدن دریای خلیج فارس و خزر هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از متلاطم شدن نواحی از خلیج فارس ، دریای عمان و دریای خزر از امروز (۲۷ مرداد ماه) خبر داد در این هشدار آمده است که افزایش ارتفاع بین یک تا دو متر در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و دریای خزر دور از انتظار نخواهد بود. همچنین متلاطم شدن شرق دریای عمان طی سه‌ روز آینده و افزایش ارتفاع موج بین یک و نیم تا دو و نیم متر در این منطقه پیش‌بینی می‌شود.

در چنین شرایطی پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن و آسیب رسیدن به قایق‌های کوچک و شناورها دور از انتظار نخواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود از هرگونه تردد قایق‌های سبک و تفریحی و محدود کردن فعالیت‌های شیلاتی ممانعت به‌عمل آید.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها