موج
کدخبر : ۳۴۱۹۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341990

سخنگوی جمعیت هلال احمر از پرداخت ۱۰۰ دلار به خانوارهای دارای خانه ناتمام در زلزله کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد نصیری سخنگوی جمعیت هلال احمر در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود که در محل سازمان داوطلبان برگزار شد، گفت: یکی از ماموریت‌ها و کارویژه‌هایی که دکتر همتی از بدو حضور در جمعیت هلال احمر پیگیری کردند ، بحث خانه‌های هلال بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده همزمان با هفته دولت ۱۰۰۰ خانه جدید هلال در سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

وی افزود: با احتساب ۱۴۰۰ خانه هلالی که از قبل در کشور فعال بود، تعداد خانه‌های هلال به ۲۴۰۰ مورد خواهد رسید که این روند ادامه خواهد داشت.

آیا هلال واکسن کرونا وارد می‌کند؟

نصیری در ‌پاسخ به پرسشی در مورد آمادگی هلال احمر برای پیش خریدو واردات واکسن کرونا گفت:  در مورد واردات واکسن کرونا اگر این موضوع قطعیت پیدا کرده و به تایید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت برسد ما این آمادگی را داریم که برای خرید و واردات واکسن اقدام کنیم. اما در حال حاضر با توجه به اینکه تایید قطعی صورت نگرفته، اقدامی نشده است.

واریز ۱۰۰ دلار به حساب خانوارهای دارای خانه ناتمام در زلزله کرمانشاه

نصیری از آزادسازی ۵۰۰ هزاردلار از کمک‌های نقدی خارج از کشور خبر داد و گفت: این مبلغ برای سال‌های مختلف بود، حدود ۱۵۰ هزار دلار آن برای موضوع زلزله کرمانشاه و حدود ۱۰۰ هزار دلار برای سیل و مابقی برای کووید۱۹ بود.

وی با بیان اینکه میزان و میلغ این پرداخت‌ها مشخص است و کمک‌های تعلق گرفته به هر موضوع با دیگری قاطی نخواهد شد ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده برای حدود ۱۵۰۰ خانوار در زلزله کرمانشاه که هنوز ساخت  به اتمام نرسیده ۱۰۰ دلار واریز خواهد شد.

به گفته نصیری برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان نیز واریزهایی از محل کمک‌های سیل انجام خواهد شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر درپاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه میزان از کمک‌های نقدی خارج از کشور باقی مانده گفت: حدود ۹۰۰ هزاردلار باقی مانده که در حال پیگیری آزادسازی آن هستیم که البته عمده این کمک مربوط به کووید۱۹ است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها