موج
کدخبر : ۳۳۸۷۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338763

وزیر کشور خبر داد:

​وزیر کشور امروز خبر از برگزاری کنکور در موعد مقرر خود داد و گفت: البته برای رعایت پروتکل های بهداشتی کنکور امسال به جای دو روز در چهار روز برگزار می شود.

 به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در پایان بیست و هفتمین جلسه کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد سرنوشت برگزاری مراسم محرم امسال گفت: مهمترین دستوری که در این جلسه برگزار شد بحث تعیین تکلیف مراسم دهه محرم بود، در جلسه قبل هم این موضوع را بررسی کردیم و قرار شد سازمان تبلیغات، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، دفتر تبلیغات و وزارت بهداشت و دستگاه‌های مرتبط نظرات خود را بدهند تا بررسی کنیم.

وی در خصوص نتیجه بررسی طرح های مطرح شده در این مورد گفت:  امروز در این مورد مصوبه ای داشتیم که نتیجه طرح های مطرح شده بود . امیدواریم با اجرای این مصوبه پس از تأیید ستاد ملی مبارزه با کرونا، امسال هم بتوانیم مراسم‌های بزرگداشت سید الشهدا (ع) و یارانشان را با شکوه هر چه تمامتر برگزار کنیم؛ آنهم با اجرای پروتکل های بهداشتی .

وی با ذکر اینکه در مورد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی درجلسه بعد تصمیم گیری خواهد شد ؛ اشاره ای هم به تصمیم این کمیته برای برگزاری کنکور امسال داشت و گفت: وزارت‌های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش هردو معتقد بودند کنکور را در موعد خودش برگزار کنیم. البته با تمهیداتی قرار شد به جای برگزاری در دو روز، چهار روز برگزاری کنکور اجرا شود و ۵۰ درصد مراکز برگزاری افزایش یابد و عوامل اجرا نیز افزایش یابد.

وزیر کشور اشاره ای هم داشت به اختیارات جدید  استان‌ها در خصوص تصمیم‌گیری وضع قرمز و گفت: این اختیارات با توافق بنده و وزیر بهداشت و تأیید رئیس‌جمهور قابلیت اجرایی خواهد داشت.

وی در پایان از مردم کشور به خاطر رعایت استفاده از ماسک نگفت: و از مردم خوبمان که در این دو سه هفته میزان رعایت به حدود ۸۵ درصد رسیده تشکر می‌کنم اما این رویه باید ادامه داشته باشد تا بتوانیم کرونا را مهار کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها