موج
کدخبر : ۳۳۷۵۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337539

مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران از بهبودیافتگان کرونا درخواست کرد به منظور اهدای پلاسمای خون برای کمک به بیماران مبتلا مراجعه نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج، با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا و ثبت آمارهای بستری روزانه ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در بیمارستان های پایتخت، محمدرضا مهدی زاده مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران از بهبودیافتگان این بیماری خواست به شکرانه بازیابی سلامتشان، با اهدای پلاسما به نجات جان بیماران کرونایی تازه مبتلاشده کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: در عرض چند روز بعد از اهدای پلاسمای خون ، این فرآورده در بدن اهداکننده جایگزین و بازسازی خواهد شد که این مهم نشان می دهد که جای هیچ نگرانی برای سلامتی اهداکنندگان پلاسما نیست.

مهدی زاده ادامه داد: با توجه به اثربخشی مناسب پلاسماهای اهدایی بهبودیافتگان کووید۱۹ در نجات جان بیماران تازه مبتلا شده به این ویروس، از کسانی که یک ماه از سلامتی و رفع علائم بیماریشان می گذرد، درخواست می کنیم به بخش پلاسما در مرکز وصال شیرازی مراجعه کنند.

بنابراین گزارش، نیاز فوری بیماران مبتلا شده به ویروس کرونا در بیمارستان ها برای دریافت پلاسما، حضور بهبودیافتگان از این بیماری در بخش پلاسما مرکز وصال را بیش از هر زمانی، حیات بخش کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها