موج
کدخبر : ۳۳۵۰۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335045

مدیرکل پزشکی قانونی از افزایش مرگ و میر به دلیل سومصرف موادمخدر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در محل اداره کل پزشکی قانونی استان تهران برگزار شد، گفت: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران حدود ۲۰ درصد از خدمات سازمان پزشکی قانونی کشور را ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: در سال گذشته با حوادثی مانند سقوط هواپیما، ناوچه کنارک و ... روبه رو بودیم که توانستیم با بالاترین دقت اقدامات را انجام دهیم.

فروزش در ادامه به ارائه آمارهایی از اقدامات و خدمات پزشکی قانونی استان تهران پرداخت و گفت: در سال ۹۸ کل معاینات سرپایی در مجموعه پزشکی قانونی استان تهران، ۲۳۷ هزار و ۴۳۷ پرونده بود که نسبت به سال ۹۷ که تعداد پرونده‌ها ۲۳۷ هزار و ۸۴۰ مورد بود، دو دهم درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از کل معاینات سال ۹۸ بیشترین مورد با ۹۹ هزار و ۹۰۷ مورد مربوط به بررسی پرونده‌های نزاع بوده است که نسبت به  سال ۹۷ کاهش ۱.۴ درصدی داشته است.

به گفته فروزش در سال ۹۸، ۱۸۷۰ پرونده سقط جنین بررسی شد که این آمار ۱۹۰۸ مورد در سال ۹۷ بوده و کاهشی ۲ درصدی داشته است.

افزایش پرونده‌های معاینه روانپزشکی

در حوزه روانپزشکی ۱۲ هزار و ۴۳۶ پرونده بررسی شده که نسبت به سال قبلش ۱۶.۸ درصد افزایش داشته است.

فروزش افزود: ۱۲ هزار و ۸۲۹ فوت شده در سال ۹۸ تعیین تکلیف شدند که در مقایسه آن با ۱۲ هزار و ۱۴۹ مورد سال ۹۷ شاهد رشد هستیم.همچنین متوفیان حوادث رانندگی ۱۲۴۱ مورد بوده که در مقایسه با سال ۹۷ کاهشی ۵.۹ درصدی داشته است.

وی شمار فوت شدگان گازگرفتگی در سال ۹۸ را ۱۳۶ مورد اعلام کرد و افزود: این آمار در سال ۹۷ ، ۱۶۸ مورد بود.

 افزایش مرگ به دلیل سوءمصرف موادمخدر

مدیرکل پزشکی قانونی از افزایش مرگ و میر به دلیل سومصرف موادمخدر خبر داد و گفت: در سال ۹۸، ۱۱۴۴ نفر به دلیل سومصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این امار در مقایسه با سال قبلش که شمار فوتی‌ها ۹۰۰ مورد بود، رشدی ۲۷.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

فروزش از رسیدگی به ۴۶۶۳ پرونده قصور پزشکی در سال ۹۸ خبر داد و افزود: این آمار در مقایسه با سال۹۷ که شمار پرونده‌ها ۴۸۸۵ مورد بود، کاهش ۴.۵ درصدی داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در مورد بیشترین رشته‌هایی که گزارش قصور در آن‌ها به ثبت رسیده نیز گفت: رتبه اول مربوط به رشته زنان و زایمان با ۸۹۳ مورد پرونده است که ۳۰۴ مورد آن منجر به محکومیت و ۵۸۹ مورد آن منجر به عدم محکومیت شده است.

وی ادامه داد: رتبه دوم مربوط به دندانپزشکی با ۷۳۲ مورد است که ۴۶۲ مورد آن منجر به محکومیت شده است. رتبه سوم مربوط به جراحی عمومی با ۶۵۱ پرونده است ۳۰۰ مورد ان به محکومیت منجر شده است.

وی افزود: رتبه چهارم نیز مربوط به جراحی پلاستیک بوده که ۵۱۶ پرونده آن منجر به صدور رای محکومیت برای ۲۸۷ مورد شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها