موج
کدخبر : ۳۳۴۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334904

سردار مطهری از کمک به دانش‌آموزان و اولیای آسیب‌دیده از کرونا توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، در اولین جلسه هم‌اندیشی فرماندهان ۲۰ پایگاه تابعه مرکز بسیج حوزه ستادی در سال ۹۹ که با حضور رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور و اعضای شورای مرکزی پایگاه‌های مقاومت بسیج وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد، برنامه‌ها و مأموریت‌های بسیج فرهنگیان تشریح شد.

سردار مطهری رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در اولین جلسه هم‌اندیشی فرماندهان ۲۰ پایگاه تابعه مرکز بسیج حوزه ستادی، اظهار کرد: حضور بسیج فرهنگیان و تلاش همکاران فرهنگی در تمام زمان‌ها مخصوصاً در ایام شیوع ویروس کرونا برای کمک به رفع مشکل، کاملاً محسوس و درخور تقدیر است. با شیوع و استمرار کرونا و آسیب‌دیدگی برخی از خانواده‌های فرهنگی، بخشنامه‌ای با عنوان کمک به خانواده‌ها و دانش آموزان آسیب‌دیده به استان‌ها ابلاغ و اجرا شد که از طریق آن بتوانیم به دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها که دچار آسیب در بیماری کرونا شده بودند، کمک کنیم.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند منطق بسیج، منطق تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است، افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا تنها ۶۸گروه جهادی بسیج فرهنگیان در کشور وجود داشته که پس‌ازآن با مشارکت فرهنگیان، این تعداد به ۱۵۰۰گروه جهادی رسیده است و این مسئله نشان‌دهنده استقبال مردم و جامعه از بسیج و فعالیت‌های آن است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به اقدامات اساسی انجام‌شده توسط نیروهای بسیجی در کشور گفت: در مسئله سیل سیستان و بلوچستان، با رایزنی‌ها و استفاده از ظرفیت‌های بسیج فرهنگیان و کمک‌های مردمی موفق به شناسایی و حل مشکل مدارس، دانش آموزان و معلمان آسیب‌دیده در این مناطق شدیم.

مطهری مأموریت اقشار بسیج غیر از دانشجویی و دانش‌آموزی را کمک به کارآمدی اجزای نظام دانست و گفت: بر اساس مأموریت تعریف‌شده، بسیج فرهنگیان باید بتواند به کارآمدی وزارت آموزش‌وپرورش در اجرای فرامین مقام معظم رهبری، اسناد بالادستی مخصوصاً سند تحول بنیادین و اجرای مفاهیم فرهنگی و دینی برحسب شرایط و مقتضیات روز کمک کند.

وی ادامه داد: لازمه انجام این مأموریت هماهنگی و استحکام درونی، نقش‌آفرینی و اثربخشی بیرونی پایگاه‌های بسیج فرهنگیان در سراسر کشور است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در پایان عزم ملی برای اجرای سند تحول بنیادین را یکی از اصلی‌ترین راه‌های پیش روی اجرای سند دانست و اذعان کرد: مجلس، مردم، روحانیت، اساتید، خانواده‌ها و سایر اقشار مردم باید تلاش کنند تا بتواند سند تحول بنیادین در این سازمان با موفقیت اجرا شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها